• Головна
  • Контакти
Субота, 18 Липня, 2026
Нема результатів
View All Result
Daily News
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life
Нема результатів
View All Result
Daily News
Нема результатів
View All Result
Головна Новини від партнерів

рф розробила план втручання у вибори в Молдові і зриву зусиль уряду щодо курсу на ЄС – Bloomberg

22 Вересня, 2025 / 10:00
в Новини від партнерів
0 0
A A
Share on FacebookShare on Twitter

рф розробила план втручання у вибори в Молдові і зриву зусиль уряду щодо курсу на ЄС – Bloomberg<p>росія розробила багатоцільову стратегію для втручання у вибори в Молдові 28 вересня, спрямовану на підрив шансів партії президента
Маї Санду та її усунення від влади. План включає вербування виборців, організацію протестів, дезінформацію та тиск на посадовців.</p>

росія розробила план втручання у вибори в Молдові та зриву зусиль уряду щодо підтримки курсу країни на членство в Європейському Союзі, з посиланням на вивчені документи повідомляє Bloomberg, пише УНН.

Деталі

Як повідомляється, “багатоцільова стратегія була остаточно розроблена навесні та координувалася безпосередньо кремлем”. “Мета – підірвати шанси партії “Дія і солідарність” (PAS) президента Маї Санду на виборах 28 вересня і зрештою домогтися її усунення від влади”, випливає з документів, які посилаються на внутрішні плани росії.

Затиснута між охопленою війною Україною та Румунією, державою, що входить до ЄС та НАТО, ця крихітна країна є ключовим полем битви між проєвропейськими та проросійськими політичними силами, зазначає видання. Вибори в неділю відбудуться через рік після референдуму про те, чи слід Молдові прагнути до членства в ЄС, що було хвалено з мінімальною перевагою голосів на тлі заяв уряду про втручання кремля, пише видання.

“Тактика включає вербування молдован за кордоном, у тому числі в росії, для голосування на виборчих дільницях в ЄС та інших країнах, використання інших осіб для організації деструктивних протестів і широкомасштабної кампанії з дезінформації в соціальних мережах”, як випливає з документів. “Ще одним ключовим напрямком планів адміністрації президента володимира путіна є використання компрометуючих матеріалів для тиску на посадових осіб із метою зриву виборчого процесу”, – ідеться у публікації.

Як пише видання, Bloomberg не зміг підтвердити, чи росія реалізує ці плани, на тлі того, як виборча кампанія в Молдові завершується цього тижня. Однак два європейські урядовці, знайомі з ситуацією, заявили, що вони “майже впевнені”, що вона має намір виконати більшість із них.

Тим часом молдовська поліція посилює заходи щодо боротьби з дезінформаційними кампаніями та спробами підкупу виборців. Минулого місяця влада офіційно зажадала заблокувати 443 канали в TikTok.

“Зараз вирішується, чи Молдова продовжить шлях до європейської інтеграції, закріпивши мету членства у своїй конституції, чи зрушить у бік москви, тоді як путін не виявляє жодних ознак бажання припинити війну з сусідньою Україною”, – пише видання.

Молдова, як вказано, має значну російськомовну меншість серед своїх 2,4-мільйонного населення. 

“Мета кремля зрозуміла: захопити Молдову через виборчу урну, використовувати нас проти України і перетворити нас на плацдарм для гібридних атак на Європейський Союз, – заявила Санду євродепутатам у Страсбурзі 9 вересня. – Саме тому ці вибори такі важливі. Захищаючи їх, ми захищаємо не лише Молдову, а й регіональну безпеку та стабільність”.

У Молдові, як повідомила Санду цього місяця європейським законодавцям, за її оцінками, росія витратила еквівалент 1% ВВП її країни, або приблизно 150 мільйонів євро (178 мільйонів доларів США), щоб вплинути на референдум щодо членства в ЄС та її переобрання на посаду президента.

Європейські урядовці, знайомі з планами росії, заявили, що кремль, імовірно, виділив аналогічні суми на вибори цього місяця. 

Один із головних аспектів плану кремля – створити враження конкурентної боротьби, але насправді це спрямоване на ослаблення підтримки Санду, ідеться в одному із документів, з якими ознайомився Bloomberg.

Голоси молдован, які проживають за кордоном, мали вирішальне значення на виборах 2024 року. Один із документів свідчить про те, що в межах своїх планів щодо проведення цих виборів росія мала намір вербувати представників молдовської діаспори та оплачувати їх приїзд та голосування.

Плани також включали кампанію з дезінформації в Telegram, TikTok та Facebook, а також через більш традиційні канали та кол-центри. У повідомленнях румунською мовою, офіційною мовою Молдови та російською мовою Санду звинувачують у тому, що вона – іноземна маріонетка, яка штовхає країну до злиднів і війни, пише видання.

Як випливає з документів, росія планує вербувати молодих людей зі спортивних клубів та злочинних угруповань для організації жорстоких провокацій під час голосування та протестів після нього. Це включає демонстрації з вимогою до Санду піти у відставку у разі поразки її партії на виборах або представити результати виборів як сумнівні у разі її перемоги.

У центрі уваги також перебувають події після виборів. За словами офіційних осіб європейського уряду, молдовські опозиційні партії одержують від москви різну підтримку – від консультацій до фінансування. У разі перемоги на виборах відносини між ними, імовірно, будуть напруженими, заявили офіційні особи з огляду на історію взаємної підозри та конкуренції за підтримку росії, пише видання.

Источник: УНН

Попередня новина

Якою буде погода 23 вересня: синоптик озвучила прогноз на вівторок

Наступна новина

Поліція показала перші хвилини після ворожого обстрілу Запоріжжя: є загиблі і поранені

Схожі Новини

На фронті сталось 276 бойових зіткнень за добу – найбільше атак на Покровському напрямку

На фронті сталось 276 бойових зіткнень за добу – найбільше атак на Покровському напрямку

18 Липня, 2026 / 08:32

На фронті сталось 276 бойових зіткнень за добу - найбільше атак на Покровському напрямку. За минулу добу на фронті відбулося...

У московській області після атаки БПЛА горить нафтобаза "Ногінська" – Astra

У московській області після атаки БПЛА горить нафтобаза "Ногінська" – Astra

18 Липня, 2026 / 07:34

У московській області після атаки БПЛА горить нафтобаза "Ногінська" – Astra. OSINT-аналітика Astra підтвердила, що після нічної атаки безпілотників загорілася...

Сьогодні спливає термін, до якого президент Угорщини має підписати закон про припинення власних повноважень

Сьогодні спливає термін, до якого президент Угорщини має підписати закон про припинення власних повноважень

18 Липня, 2026 / 07:33

Сьогодні спливає термін, до якого президент Угорщини має підписати закон про припинення власних повноважень. Президент Угорщини Тамаш Сульок має до...

Наступна новина

Поліція показала перші хвилини після ворожого обстрілу Запоріжжя: є загиблі і поранені

ГОЛОВНЕ СЬОГОДНІ

  • Куди піти в Києві 18-19 липня

    Куди піти в Києві 18-19 липня

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0
  • Відводи, переноси і тиск: що відбувається у справі лікарів клініки Odrex, яких обвинувачують у медичному недбальстві

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0
  • Попри сім місяців процесуальних маневрів справа про медичну недбалість лікарів Odrex перейшла до розгляду по суті

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0

ОСТАННІ НОВИНИ

Новини від партнерів

На фронті сталось 276 бойових зіткнень за добу – найбільше атак на Покровському напрямку

24 хвилини тому
Новини від партнерів

У московській області після атаки БПЛА горить нафтобаза "Ногінська" – Astra

1 годину тому
Новини від партнерів

Сьогодні спливає термін, до якого президент Угорщини має підписати закон про припинення власних повноважень

1 годину тому
Новини від партнерів

Трамп пригрозив Канаді збільшенням мит через дим від лісових пожеж, Оттава відповіла

2 години тому
Новини від партнерів

OSINT-аналіз підтвердив пожежу на складі Wildberries у підмосков'ї після атаки БПЛА – Astra

2 години тому
Новини від партнерів

Армія рф за добу втратила ще 1420 військових та літак – Генштаб

2 години тому
Новини від партнерів

На Керченському півострові палають дві великі електропідстанції після нічної атаки – монітори

2 години тому
Новини від партнерів

У Криму повідомляють про масовану атаку дронів, вибухи лунали біля аеродрому "Гвардійське"

5 години тому
Показати ще

Ми на Facebook

  • Головна
  • Публікації
  • Контакти
RSS

© 2015 - 2026 Daily.com.ua - щоденні новини України | Підтримка сайту Webdesigner.com.ua

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Нема результатів
View All Result
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life

© 2015 - 2026 Daily.com.ua - щоденні новини України | Підтримка сайту Webdesigner.com.ua