В Ірані заявили, що блокада США порушує режим припинення вогню та перешкоджає відкриттю Ормузької протоки. Галібаф вимагає зняття морської блокади та зупинки дій Ізраїлю на всіх фронтах. Трамп планує надати Ірану обмежений термін для висунення пропозицій.
Мохаммад Багер Галібаф, спікер парламенту Ірану, заявив, що “повне припинення вогню” матиме сенс лише за умови, що його не підриває морська блокада, а дії Ізраїлю на кількох фронтах будуть зупинені, передає УНН із посиланням на CNN.
Повне припинення вогню має сенс лише за умови, що його не порушує морська блокада та не тримає світову економіку в заручниках, а також якщо буде зупинено розпалювання війни сіоністами на всіх фронтах
– написав Галібаф у середу в дописі на X.
Він додав, що “повторне відкриття Ормузької протоки неможливе з явним порушенням угоди про припинення вогню”.
Галібаф, який очолював іранську сторону на останніх переговорах зі Сполученими Штатами, також відкинув ідею про те, що тиск змусить Іран піти на поступки. “Вони не досягли своїх цілей шляхом військової агресії, і не досягнуть цього шляхом залякування”, – написав він. “Єдиний шлях – визнати права іранської нації”.
Джерело: УНН.





