Удари України по НПЗ рф обвалили нафтопереробку до показників 2009 року – ISW. Атаки на російську інфраструктуру знизили обсяги переробки нафти до 4,69 млн барелів на добу. Це найнижчий показник галузі за останні 16 років.
Українські удари по російських нафтопереробних заводах і портах відкинули нафтопереробну галузь країни-агресора у розвитку до грудня 2009 року. Про це повідомляє УНН з посиланням на Інститут вивчення війни.
Деталі
Аналітики ISW зазначили: удари Сил оборони України по нафтовій інфраструктурі рф знизили середній рівень виробництва НПЗ держави-агресора до найнижчого рівня за понад 16 років.
Водночас наприкінці квітня 2026 року видання Bloomberg з посиланням на дані аналітичної компанії OilX повідомило, що середній рівень переробки російських НПЗ впав до 4,69 мільйона барелів на день. Це є найнижчим показником добової переробки з грудня 2009 року.
Таке зниження рівня переробки відбулось на тлі помітного посилення українських ударів по російських об’єктах нафтопереробної галузі у березні та квітні 2026 року.
Додатково
У четвер, 30 квітня, в російській пермі пролунали вибухи на установці перегонки нафти заводу “Лукойл”. Тоді ж мережею почали ширитися відео з великим білим стовпом диму, схожим на гриб. Через вибух було оголошено евакуацію учнів школи в індустріальному районі міста.
Згодом Служба безпеки України підтвердила ураження установки АВТ-4 та колони на нафтопереробному заводі “Лукойл” у російській пермі за 1500 км від кордону з Україною.
Джерело: УНН.





