МАГАТЕ вимагає доступ до машинної зали ЗАЕС через пошкодження російським дроном – заява. Рафаель Гроссі вимагає доступу до шостого енергоблока ЗАЕС після атаки дрона. МАГАТЕ оцінить загрозу ядерній безпеці після огляду місця інциденту.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вимагає доступ до машинної зали енергоблока №6 Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) після пошкодження російським дроном. Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, повідомляє УНН.
Деталі
Він висловив “серйозну стурбованість” щодо інциденту, який “може поставити під загрозу як 7 невід’ємних стовпів забезпечення ядерної безпеки під час конфлікту, так і 5 конкретних принципів захисту ЗАЕС, які чітко стверджують, що не повинно бути жодних нападів будь-якого роду з боку або на станцію”.
Атака на ядерні об’єкти – це як гра з вогнем. Команда МАГАТЕ на ЗАЕС запросила доступ для безпосереднього огляду постраждалої будівлі. Це перша атака безпілотника в межах периметра майданчика ЗАЕС з квітня 2024 року
– зазначив Гроссі.
Він додав, що МАГАТЕ повідомлятиме про додаткові деталі після отримання запитуваного доступу до місця інциденту.
Джерело: УНН.





