• Головна
  • Контакти
П’ятниця, 28 Серпня, 2026
Нема результатів
View All Result
Daily News
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life
Нема результатів
View All Result
Daily News
Нема результатів
View All Result
Головна Новини від партнерів

Кузьміних проти Кузьміних: як нардеп воює з неіснуючим маркетингом та суперечить сам собі

14 Серпня, 2025 / 12:28
в Новини від партнерів
0 0
A A
Share on FacebookShare on Twitter

Кузьміних проти Кузьміних: як нардеп воює з неіснуючим маркетингом та суперечить сам собі<p>Народний депутат Сергій Кузьміних активно виступає за зниження цін на ліки, звинувачуючи у зростанні цін маркетингові договори,
які заборонені вже півроку. Водночас, аптеки втрачають доходи та програми лояльності, а мобільні аптечні пункти припиняють роботу.</p>

Народний депутат Сергій Кузьміних, голова парламентського підкомітету з питань фармації, останні місяці активно виступає з гучними заявами за зниження цін на ліки. Проте аналіз його публічних виступів та постів у соцмережах показує, що тези нардепа суперечать одна одній, повідомляє УНН.

Нардеп Кузьміних знову і знову повторює, що маркетингові договори між аптеками та виробниками – це головне зло, яке нібито сприяє зростанню цін на ліки. Проте ці договори заборонені урядом ще з 1 березня 2025 року (ред. майже 6 місяців). Однак результату у вигляді підвищення доступності препаратів так і не сталося. У Міністерстві охорони здоров’я підтверджують: очікуваного ефекту ця заборона не дала, ціни не знизилися, а за багатьма позиціями навіть зросли. Тож, на ринку почали активно говорити про те, аби повернути маркетинг. Адже, очевидно, на вартість ліків він не впливає. Тож варто залучати нові механізми та інструменти.

Однак, Кузьміних безперестану говорить “маркетинг треба заборонити, ціни на ліки ростуть через нього”. При цьому зручно впускаючи головне – вартість препаратів збільшується навіть попри те, що маркетингу і так не має на ринку вже майже пів року. Тож тут постає питання: чи дійсно нардепа, який мав би діяти в інтересах українців, цікавить зменшення цін на ліки? Чи можливо він діє в чиїхось інших інтересів? 

А поки маркетинг не відновлено, пацієнти окрім підвищення цін на ліки втратили ще й програми лояльності та знижки, які аптеки гарантували саме завдяки маркетинговим платежам. Ба більше, одна з аптечних мереж навіть заявила, що змушена зупинити роботу двох своїх мобільних аптек, які забезпечували ліками села Харківщини та Херсонщини. Як повідомили представники мережі, причиною такого рішення стали законодавчі зміни, зокрема посилення регуляції та скасування маркетингових договорів. Це різко зменшило доходи стаціонарних аптек, за рахунок яких фінансувалися мобільні пункти.

Адже утримання одного мобільного аптечного пункту коштує близько 100 тис. грн на місяць, при цьому виторг від продажів не покриває витрат. Додатково на собівартість впливають вимоги щодо спеціальних холодильників, генераторів, Starlink і навіть засобів РЕБ. Вартість повністю обладнаної машини становить 1,45 млн грн.

Тож, з огляду на такі витрати 15 липня перестала працювати мобільна аптека на Херсонщині, а 29 липня – на Харківщині. У результаті без доступу до ліків залишилися жителі 52 населених пунктів 7 громад Херсонської області. На Харківщині наразі діє лише один МАП, який обслуговує 92 селища, але тепер він зможе приїжджати в кожне з них лише раз на 17 днів. Через нестачу фінансування існує ризик і його зупинки.

Та Кузьміних удає, що не нічого не помічає. Тож така однобокість заяв, ігнорування факту, що заборона маркетингу ввела ринок в “кому” та негативно повпливала на загальну ситуацію з цінами на препарати може мати пояснення. 

Як УНН писав раніше, благодійний фонд братів Кузьміних у 2016–2018 роках отримав понад 9,5 млн грн від фонду родини Загоріїв – власників фармгіганта “Дарниця”. Сьогодні ж, здається, депутат просуває ініціативи, що безпосередньо вигідні цьому фармгіганту, і навіть використовує ідентичні формулювання у своїх заявах.

Схоже, що під гаслами “боротьби за пацієнта” депутат фактично реалізує план “Дарниці” з перерозподілу ринку: витіснення конкурентів, тиск на аптеки, монополізація поличок. Риторика Кузьміних і “Дарниці” збігається настільки, що юристи вже говорять про можливість лінгвістичної експертизи для встановлення реального авторства заяв.

З огляду на все це, його подвійні стандарти щодо фармацевтичного ринку виглядають не як турбота про людей, а як виконання замовлення великого бізнесу.

Поки Кузьміних воює з “примарами” маркетингових договорів, ціни на ліки залишаються високими, аптеки в регіонах закриваються, а прибутки великих виробників зростають. У цій грі виборець Кузьміних опиняється на останньому місці в переліку пріорітетів.

Нагадаємо

Нардеп має ще один неприємний бекграунд – кримінальне провадження про отримання ним півмільйонного хабаря, яке слухає Вищий антикорупційний суд от вже майже три роки. За версією слідства, Кузьміних отримав “відкат” за обіцянку “порішать” закупівлю медичного обладнання в одну з Житомирських лікарень для приватного підприємства. Однак, розгляд справи активно затягується Кузьміних та його адвокатами. Прокурор по справі вже навіть просив суд застосувати до Кузьміних примусовий привід, адже він своїми неявками зірвав понад половину судових засідань. 

Источник: УНН

Попередня новина

На Запорізькій АЕС різко зросли проблеми з водопостачанням для охолодження шести реакторів – МАГАТЕ

Наступна новина

Європа розглядає варіанти місця для саміту Трампа, Зеленського та путіна – ЗМІ

Схожі Новини

Kia новим електрокаром EV3 знайшла заміну Niro EV – що всередині і яка ціна

Kia новим електрокаром EV3 знайшла заміну Niro EV – що всередині і яка ціна

28 Серпня, 2026 / 10:23

Kia новим електрокаром EV3 знайшла заміну Niro EV - що всередині і яка ціна. Електричний Kia EV3 вийшов на ринок...

Південна Корея звернулася до КНДР із проханням допомогти знайти зниклого моряка

США, Японія та Південна Корея проведуть ядерно-ракетні навчання на тлі загроз з боку КНДР

28 Серпня, 2026 / 10:11

США, Японія та Південна Корея проведуть ядерно-ракетні навчання на тлі загроз з боку КНДР. Навчання Freedom Edge відбудуться 9–11 вересня...

Помер король Норвегії Гаральд V

Помер король Норвегії Гаральд V

28 Серпня, 2026 / 09:57

Помер король Норвегії Гаральд V. Норвезький королівський дім, прем’єр Норвегії Йонас Гар Стьоре та парламент повідомили про смерть короля Гаральда...

Наступна новина

Європа розглядає варіанти місця для саміту Трампа, Зеленського та путіна - ЗМІ

ГОЛОВНЕ СЬОГОДНІ

  • У Кривому Розі влада попередила про можливі нові ворожі удари по ТЦ

    Кривий Ріг зазнав удару рф балістикою: троє поранених, зачепило підприємство

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0
  • Зеленський обговорив з лідерами Молдови та Румунії енергетику, безпеку та шлях до ЄС

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0
  • Непал і Китай попереджають про нові ризики повеней

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0

ОСТАННІ НОВИНИ

Новини від партнерів

Kia новим електрокаром EV3 знайшла заміну Niro EV – що всередині і яка ціна

14 хвилин тому
Новини від партнерів

США, Японія та Південна Корея проведуть ядерно-ракетні навчання на тлі загроз з боку КНДР

26 хвилин тому
Новини від партнерів

Помер король Норвегії Гаральд V

41 хвилина тому
Новини від партнерів

рф шукає гарматне м’ясо в Індонезії для війни проти України – розвідка

52 хвилини тому
Новини від партнерів

У списку фаворитів на роль Джеймса Бонда нове ім'я

1 годину тому
Новини від партнерів

Уже 4 постраждалих від удару рф дроном по будівельному гіпермаркету в Запоріжжі

1 годину тому
Новини від партнерів

На фронті відбулось 250 боїв за добу: рф скинула понад 270 авіабомб – Генштаб

1 годину тому
Новини від партнерів

137 зі 164 ворожих дронів знешкодили над Україною за ніч

1 годину тому
Показати ще

Ми на Facebook

  • Головна
  • Публікації
  • Контакти
RSS

© 2015 - 2026 Daily.com.ua - щоденні новини України | Підтримка сайту Webdesigner.com.ua

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Нема результатів
View All Result
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life

© 2015 - 2026 Daily.com.ua - щоденні новини України | Підтримка сайту Webdesigner.com.ua