Без врахування позиції профспілок новий Трудовий кодекс не буде якісним – нардеп Гришина. Нардеп Юлія Гришина наполягає на врахуванні позицій профспілок при оновленні законодавства. ФПУ вимагає збереження права на страйк та гарантій оплати.
Соціальний діалог та активне врахування позицій профспілок є ключовими для успішного оновлення трудового законодавства. Про це у коментарі УНН заявила народна депутатка, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина. Вона підкреслила необхідність виваженого підходу до ухвалення нового Трудового кодексу в межах поточної дискусії.
Необхідність оновлення трудового законодавства обʼєктивно назріла – ринок праці давно змінився, і чинне законодавство вже не відповідає сучасним економічним та соціальним реаліям. Кодекс, ухвалений ще за радянських часів, неможливо змінювати безкінечно – потрібно ухвалити новий базовий документ. І тут мова не про політичну доцільність чи вподобання, а про державну необхідність. Але новий кодекс повинен дійсно, а не формально враховувати реалії, захищати права, відповідати Конституції та євроінтеграційним зобовʼязанням. Він повинен враховувати позицію найманих працівників, за яких сьогодні говорять профспілки. Тому моя позиція – важливо продовжувати та розширювати соціальний діалог та обговорення
– пояснила свою позицію Юлія Гришина, яка нещодавно стала представницею Федерації профспілок у Верховній Раді.
За словами нардепки, вона підтримує позицію щодо подальшого доопрацювання проєкту Трудового Кодексу, який був поданий до парламенту Кабінетом міністрів, у співпраці з ФПУ.
Федерація – це мільйони найманих працівників. Як член освітнього комітету ВР я тісно співпрацюю з Федерацією в питаннях заробітної плати та захисту прав освітян. І я знаю позицію профспілок щодо оновлення трудового законодавства. Це конструктивна позиція. І участь Федерації в процесі доопрацювання проєкту є логічною та необхідною
– вважає нардеп.
Вона нагадала основні пункти, які є принциповими для ФПУ: йдеться, зокрема, про збереження ролі профспілок, недопущення легалізації локаутів та гарантії права на страйк.
Ці питання залишаються в центрі конструктивного обговорення, а не односторонніх рішень
– підкреслила депутатка.
Вона додала, що збалансований Трудовий кодекс має враховувати інтереси як працівників, так і роботодавців, але ключовою повинна залишатися соціальна справедливість.
Гришина додала, що очікує якісного продовження дискусії у парламенті, яка неможлива без залучення фахівців.
Очевидно, що народні депутати подаватимуть правки до проєкту. Але така чутлива тема потребує ґрунтовної роботи, залучення експертів, розуміння процесів, яке якраз таки забезпечують профспілки. Тільки так ми зможемо довести документ до дійсно якісного рівня
– вважає Гришина.
На думку нардепа, новий Трудовий кодекс має і надалі залишатися предметом конструктивного діалогу.
Джерело: УНН.





