За фактами мілітаризації українських дітей розслідується 28 справ – в Офісі Генпрокурора обговорили з експертами ОБСЄ злочини рф. За мілітаризацію дітей розслідують 28 справ, а за індоктринацію підозрюють 439 осіб. Наразі розшукують понад 20 тисяч дітей, підтверджено депортацію 716 осіб.
Наразі за фактами мілітаризації українських дітей розслідується 28 кримінальних проваджень, 34 особам повідомлено про підозру. Про це стало відомо під час зустрічі заступника Генерального прокурора Віктора Логачова із представниками експертної місії Московського механізму ОБСЄ Еліною Штейнерте, Ерве Асенсіо та Штефаном Вольфом, присвяченій злочинам росії проти українських дітей, передає УНН із посиланням на Офіс Генпрокурора.
Деталі
Як повідомили в Офісі Генпрокурора, у фокусі зустрічі була депортація та примусове переміщення дітей, їхня мілітаризація, індоктринація, примусова паспортизація, незаконне усиновлення та системні спроби стирання української ідентичності.
Логачов подякував Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Бюро демократичних інститутів і прав людини за послідовну підтримку України та увагу до порушень прав українських дітей в умовах триваючої збройної агресії рф.
Розслідування депортації та примусового переміщення українських дітей є одним із безумовних пріоритетів Офісу Генерального прокурора. Для нас це не лише питання кримінального переслідування конкретних виконавців. Це питання відновлення справедливості, повернення дітей і фіксації системної політики росії проти української ідентичності
– зазначив заступник Генерального прокурора.
Наразі органи влади України вживають заходів для розшуку понад 20 тисяч українських дітей. У межах кримінальних проваджень підтверджено депортацію та примусове переміщення 716 дітей. З них 648 дітей були примусово депортовані до російської федерації, ще 68 переміщені в межах тимчасово окупованих територій.
Джерело: УНН.





