• Головна
  • Контакти
Четвер, 13 Серпня, 2026
Нема результатів
View All Result
Daily News
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life
Нема результатів
View All Result
Daily News
Нема результатів
View All Result
Головна Новини від партнерів

Як правильно зберігати мед, щоб він не псувався: поради техніка-бджоловода

13 Серпня, 2026 / 10:16
в Новини від партнерів
0 0
A A
Як правильно зберігати мед, щоб він не псувався: поради техніка-бджоловода
Share on FacebookShare on Twitter

Як правильно зберігати мед, щоб він не псувався: поради техніка-бджоловода. Технік-бджоловод Микола Малярчук розповів, що мед найкраще зберігати у чистій скляній тарі з герметичною кришкою, уникаючи вологи та перепадів температури. Він зазначив, що заморожування допомагає зберегти рідку консистенцію, а ознакою псування є зміна верхнього шару.

Правильне зберігання меду залежить від багатьох факторів. Детальніше про те, як правильно зберігати мед та за якими ознаками можна помітити, що він почав псуватися розповів журналістці УНН технік-бджоловод Микола Малярчук.

Для тривалого зберігання меду, за словами фахівця, найкраще підходить скляна тара. Вона має бути чистою та повністю сухою, а сам мед потрібно захищати від потрапляння вологи. Важливо також уникати різких перепадів температури.

Бажано використовувати чистий і сухий скляний посуд. У таких умовах мед можна зберігати за кімнатної температури. Водночас не варто допускати значних перепадів температури. Краще поставити ємність у прохолодніше місце, наприклад на підлогу, де немає надмірного тепла

– пояснює технік-бджоловод.

Також, мед не обов’язково тримати в повній темряві, якщо він перебуває у звичайному приміщенні, а от залишати банку під прямим сонячним промінням експерт не радить.

Спеціально ховати мед від світла в кімнаті не обов’язково. Якщо він стоїть у звичайному освітленому приміщенні, це не впливає на його якість. Але залишати мед під прямим сонячним промінням не варто, бо там температура може сильно змінюватися. Також важливо захищати мед від вологи, тому тара має бути добре закритою

– наголосив Микола Малярчук.

Також, Микола Малярчук пояснює, що відкрита тара може призвести як до висихання меду, так і до потрапляння в нього вологи. Тому для тривалого зберігання банка має бути щільно закритою.

Якщо тара залишається відкритою, мед поступово втрачає вологу і може підсихати. Також через відкриту ємність у продукт може потрапляти волога з навколишнього середовища. Якщо її буде достатньо, мед може почати бродити. Тому для тривалого зберігання його потрібно герметично закривати

– зауважив експерт.

Якщо ж потрібно якомога довше зберегти рідку консистенцію свіжого меду, бджоловод називає один із можливих способів – заморожування. У такому разі продукт може залишатися рідким тривалий час.

Свіжий рідкий мед можна поставити в морозильну камеру. У такому випадку він може тривалий час залишатися рідким і зберігати стан свіжого меду. Важливо зробити це до того, як він почне кристалізуватися. У морозильній камері його можна зберігати навіть рік або два

– підкреслює технік-бджоловод.

Водночас для звичайного зберігання важливо правильно обрати матеріал тари. Микола Малярчук наголошує, що для тривалого зберігання меду найкраще підходить саме скло.

Я не радив би тривалий час зберігати мед у пластикових відрах або бідонах. Алюмінієва тара також не є найкращим варіантом. Нержавіюча сталь може використовуватися, але ємність має бути герметично закритою. Найкраще для тривалого зберігання підходить скляна банка з герметичною кришкою

– наголошує Микола Малярчук.

Фахівець також спростовує поширене твердження, що мед нібито взагалі не псується. За його словами, потрапляння вологи може призвести до змін у верхньому шарі продукту.

Твердження, що мед взагалі не псується, – неправда, бо в ємність все одно потрапляє певна волога, навіть через нещільно закриту кришку, тому верхній шар меду може поступово змінюватися. Він стає пухким і м’яким, хоча нижня частина при цьому може залишатися нормальною

– пояснює експерт.

Ознакою псування меду, за словами Миколи Малярчука, може бути зміна його структури саме зверху. У твердому меді верхній шар стає м’яким, а в рідкому продукті консистенція може змінитися й він стає значно рідшим.

Якщо твердий мед починає псуватися, спочатку змінюється його верхній шар – він стає м’яким. Якщо нижче мед залишається твердим, це означає, що зміни почалися саме зверху. У рідкого меду також може змінюватися консистенція: він стає дуже рідким, як вода, бо втрачає в’язкість і починає бродити

– зауважив технік-бджоловод.

Окремо бджоловод звертає увагу на дозрівання меду ще до його відкачування. Якщо купити недозрілий мед із високим вмістом води, то він може почати бродити дуже швидко.

Недозрілий мед – це фактично нектар, який бджоли ще не встигли переробити. Вони поступово випаровують із нього воду, а коли мед дозріває, запечатують його у стільниках. Не варто поспішати з відкачуванням, оскільки в недозрілому меді залишається багато води, через що він може почати бродити

– пояснює Микола Малярчук.

Ще один важливий етап – очищення меду після відкачування. За словами фахівця, продукт варто проціджувати через спеціальні сита, щоб прибрати сторонні частинки. Також, це варто робити і з купленим медом, аби впевнитися, що у продукті немає нічого зайвого.

Після відкачування мед бажано додатково очищати та проціджувати через спеціальні сита. Це допомагає прибрати шматочки стільників, бджіл, розплід та інші сторонні частинки, які могли потрапити в продукт. Я намагаюся відкачувати мед без розплоду, але якщо він потрапив у мед, його обов’язково потрібно процідити

– каже експерт.

Чистота тари також має чимале значення. Старий мед, який залишився на стінках банки чи іншої посудини, за словами бджоловода, може вплинути на нову порцію меду.

Якщо в посудині залишився старий мед, його потрібно повністю видалити, а ємність добре вимити та висушити. Не варто заливати свіжий мед у посудину із залишками старого, оскільки це може спричинити бродіння. Тара має бути чистою, сухою та без сторонніх домішок

– резюмував Микола Малярчук.

Джерело: УНН.

Попередня новина

Аеропорт Кишинева евакуйовували через загрозу вибуху

Наступна новина

Ві з BTS розповів про втрату слуху на одне вухо

Схожі Новини

Україна обговорила з Японією можливе приєднання країни до ініціативи Drone Deal

Україна обговорила з Японією можливе приєднання країни до ініціативи Drone Deal

13 Серпня, 2026 / 11:52

Україна обговорила з Японією можливе приєднання країни до ініціативи Drone Deal. Секретар РНБО Ігор Клименко зустрівся з послом Японії, обговоривши...

На Трампа подали до суду через платний доступ до його постів

На Трампа подали до суду через платний доступ до його постів

13 Серпня, 2026 / 11:47

На Трампа подали до суду через платний доступ до його постів. Медіаорганізація The Intercept Media та Freedom of the Press...

Лише п’ять із 41 російського фільму за держпідтримки окупилися за рік – розвідка

Лише п’ять із 41 російського фільму за держпідтримки окупилися за рік – розвідка

13 Серпня, 2026 / 11:29

Лише п’ять із 41 російського фільму за держпідтримки окупилися за рік - розвідка. У 2025 році в росії окупилися лише...

Наступна новина
Ві з BTS розповів про втрату слуху на одне вухо

Ві з BTS розповів про втрату слуху на одне вухо

ГОЛОВНЕ СЬОГОДНІ

  • Зорепад Персеїди накриє небо України: коли дивитися та скільки метеорів можна побачити

    Зорепад Персеїди накриє небо України: коли дивитися та скільки метеорів можна побачити

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0
  • Смертельна ДТП на Дарницькому мосту – водію Tesla загрожує до 8 років позбавлення волі

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0
  • У центрі Парижа сотні людей очікують на сонячне затемнення

    0 поширити
    Share 0 Tweet 0

ОСТАННІ НОВИНИ

Новини від партнерів

Україна обговорила з Японією можливе приєднання країни до ініціативи Drone Deal

4 хвилини тому
Новини від партнерів

На Трампа подали до суду через платний доступ до його постів

8 хвилин тому
Новини від партнерів

Лише п’ять із 41 російського фільму за держпідтримки окупилися за рік – розвідка

26 хвилин тому
Новини від партнерів

На Одещині завершили евакуацію атакованого рф потяга, де загинули двоє залізничників

29 хвилин тому
Новини від партнерів

росія двічі атакувала підприємство в Чернігові, застосувавши "Бандероль"

36 хвилин тому
Новини від партнерів

Китай прискорює розвиток "мозкових чіпів" за підтримки держави

51 хвилина тому
Новини від партнерів

путін активізував поїздки містами росії після падіння рейтингу – ЦПД РНБО

53 хвилини тому
Новини від партнерів

БЕБ відкриває справи на основі аналітичних довідок: адвокат попередив про ризики зловживань

56 хвилин тому
Показати ще

Ми на Facebook

  • Головна
  • Публікації
  • Контакти
RSS

© 2015 - 2026 Daily.com.ua - щоденні новини України | Підтримка сайту Webdesigner.com.ua

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Нема результатів
View All Result
  • Головна
  • Новини
  • Київ
  • Україна
  • Світ
  • Бізнес
  • Політика
  • Спорт
  • IT технології
  • Daily Life

© 2015 - 2026 Daily.com.ua - щоденні новини України | Підтримка сайту Webdesigner.com.ua