NASA готує рятувальну місію для телескопа Swift, який може зійти з орбіти. NASA планує запустити роботизований буксир LINK для порятунку обсерваторії Swift, яка знижується через сонячну активність. Вартість контракту з Katalyst Space становить 30 млн доларів, запуск заплановано на червень 2026 року.
NASA готує рятувальну місію для космічної обсерваторії Neil Gehrels Swift Observatory, яка поступово втрачає висоту та може увійти в атмосферу Землі. Для порятунку апарата планують запустити спеціальний роботизований космічний буксир, передає УНН із посиланням на АР.
Деталі
Йдеться про обсерваторію Swift, яка працює на орбіті з 2004 року. Вона призначена для спостереження за гамма-спалахами, рентгенівськими, ультрафіолетовими та оптичними явищами у Всесвіті.
За даними NASA, апарат перебуває на низькій навколоземній орбіті та поступово знижується через опір верхніх шарів атмосфери. Ситуацію ускладнила підвищена сонячна активність, яка призвела до розширення атмосфери Землі та посилила гальмування супутника.
Сам Swift не має власного двигуна, який дозволив би йому піднятися на вищу орбіту. Через це NASA залучило компанію Katalyst Space для проведення місії Swift Boost.
Джерело: УНН.





