296 млн грн повернуто державі на потреби оборони – Генпрокурор Кравченко. Протягом 2026 року державі відшкодували 296 млн гривень завдяки роботі прокурорів. Ці кошти спрямують на забезпечення оборонних потреб України.
296 млн гривень повернуто за рік державі для потреб оборони, повідомив у понеділок Генеральний прокурор Руслан Кравченко у соцмережах, пише УНН.
296 млн гривень повернуто державі для потреб оборони. Таку суму вдалося відшкодувати впродовж 2026 року завдяки роботі Офісу Генерального прокурора
– написав Кравченко.
Деталі
За даними Генпрокурора, найбільшу частину цих коштів, 217,5 млн гривень, держава отримала у квітні після тривалого судового спору з одним із провідних постачальників пального.
“Ревізія виявила, що під час закупівель пально-мастильних матеріалів для потреб ЗСУ у 2022-2023 роках постачальник безпідставно включав у вартість ПДВ. Це порушувало вимоги чинного законодавства. Фактично держава переплачувала за пальне мільйони гривень, які мали залишитися в бюджеті та використовуватись для забезпечення потреб армії”, – зазначив Генпрокурор.
Зі слів Кравченка, Офісом Генерального прокурора пред’явлено до господарських судів низку позовів в інтересах держави в особі Міноборони до постачальників про стягнення безпідставно набутих коштів.
“Ми відстояли позицію в судах усіх інстанцій. Остаточну крапку поставив Верховний Суд. Окрім переплати, стягнуто штрафи та інфляційні втрати. На сьогодні рішення виконано повністю, кошти вже на рахунках Міністерства оборони”, – повідомив Кравченко.
Загалом, з його слів, “усі повернуті за 2026 рік 296 млн гривень будуть спрямовані на зміцнення обороноздатності країни”.
“Працюємо далі”, – підкреслив Генпрокурор.
Джерело: УНН.





