Стармер заявив, що Британія не підтримає блокаду Ормузької протоки. Кір Стармер заявив, що Британія не братиме участі в блокаді попри тиск США. Лондон зосередить зусилля на відкритті протоки за допомогою тральщиків.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у понеділок заявив, що під будь-яким тиском Британія не буде втягнута у війну з Іраном і не братиме участі в блокаді Ормузької протоки. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
“Ми не підтримуємо блокаду”, — сказав він в ефірі BBC Radio 5 Live, додавши, що важливо якнайшвидше відновити відкриття протоки.
“На мою думку, вкрай важливо, щоб ми відкрили протоку і повністю її відкрили, і саме на це були спрямовані всі наші зусилля протягом останніх тижнів, і ми продовжимо це робити”, — сказав Стармер.
Він зазначив, що Британія має тральщики в регіоні, і хоча не може коментувати оперативні питання, військові можливості зосереджені на тому, щоб повністю відкрити протоку.
Стармер сказав, що Британія перебуває під тиском із вимогою приєднатися до війни, але він не зробить цього без “чіткої правової підстави” та “чіткого продуманого плану”.
“Моє рішення чітке: попри будь-який тиск, а його було чимало, ми не будемо втягнуті у війну”, — сказав він.
Військові США заявили, що в понеділок розпочнуть блокаду всього морського руху, який входить або виходить з іранських портів і прибережних районів, після того як переговори на вихідних не привели до угоди про завершення війни з Іраном.
Джерело: УНН.





