Економіка Придністров'я руйнується через припинення транзиту газу з рф – розвідка. Експорт окупованого регіону впав на 60%, а ВВП скоротився на 18% через зупинку транзиту газу. Влада затримує зарплати бюджетникам на тлі глибокої кризи.
Економіка Придністровського регіону Республіки Молдова, який з початку 1990-х років перебуває під російською окупацією, переживає кризу на тлі енергетичних проблем і геополітичної нестабільності. Про це повідомляє УНН з посиланням на Службу зовнішньої розвідки України.
Деталі
За даними української розвідки, експорт регіону скоротився майже на 60%, а імпорт – на 24,5%. Про це свідчить і нова бюджетно-податкова концепція на 2027–2029 роки, ухвалена в Тирасполі – столиці невизнаного проросійського анклаву.
Ключовим фактором падіння стало припинення з 1 січня 2025 року постачання фактично безкоштовного російського газу транзитом через Україну. Внаслідок цього промислове виробництво впало на 27,3%, зовнішня торгівля – на 28,5%, а реальний ВВП скоротився майже на 18%
– заявили в Службі зовнішньої розвідки України.
Попри часткове відновлення виробництва на початку 2026 року, його рівень залишається приблизно на 20% нижчим, ніж у 2024-му. Але зовнішньоекономічна активність продовжує знижуватися, додали в СЗР.
Водночас місцева “влада” через дефіцит бюджету була змушена затримувати виплати зарплат бюджетникам – грошові виплати розділили на частини.
Ситуація демонструє максимально критичну залежність регіону від російських енергоресурсів та обмеженість його економічної моделі в умовах ізоляції та невизнаного статусу. Нині сама російська економіка стикається з численними проблемами – санкційним тиском, зростанням бюджетних витрат і структурними дисбалансами, що зменшує її можливості надавати фінансову допомогу Придністров’ю
– йдеться в дописі Службі зовнішньої розвідки України.
Джерело: УНН.





