НАТО планує змінити стратерію щодо РФ - ЗМІ

12.10.24 - 10:46

first_imageНАТО планує змінити політику щодо Росії

Офіційна політика альянсу стосовно Москви не змінювалася десятиліттями, однак останніми роками відносини досягли дна.

Наступного тижня міністри оборони країн НАТО зберуться на зустріч заради переосмислення політики альянсу щодо Росії у відповідь на загрозу, що надходить від Кремля. Про це у п’ятницю, 11 жовтня, пише Politico.

Видання зазначає, що відносини між НАТО і Росією досягли дна після початку повномасштабної війни в Україні. НАТО назвало Росію "найзначнішою і прямою загрозою безпеці союзників". Кремль стверджує, що розширення НАТО на схід являє собою екзистенціальну загрозу.

Однак, незважаючи на зміну тону, НАТО, як і раніше, зберігає "Основоположний акт" з Росією. Це документ, підписаний 1997 року, через шість років після розпаду Радянського Союзу, в якому йдеться про спільну мету - "побудувати стабільну, мирну і нерозділену Європу".

Рада Росія-НАТО - орган, створений після холодної війни для співробітництва з питань безпеки та спільних проєктів - не збиралася з 2022 року. Відносини з Росією неухильно погіршувалися протягом багатьох років.

"Країни НАТО зараз намагаються "окреслити різні елементи стратегії щодо Росії і просувати дебати всередині альянсу, які виводять нас на такі теми, як майбутнє основоположного акта НАТО-Росія... Настав час розробити нову стратегію з точки зору конкретних позицій союзників", - цитує видання слова неназваного високопоставленого представника уряду США.

За його словами, поки що немає проєкту нової стратегії, оскільки основна увага приділяється збору думок 32 країн НАТО.

Зазначається, що виникають розбіжності з приводу того, наскільки далеко має зайти НАТО, щоб створити нові правила у відносинах із Росією. За словами одного з дипломатів НАТО, деякі члени альянсу побоюються, що дуже агресивна нова стратегія може стати "сигналом", який дестабілізує Росію.

Крім того, виникає питання щодо Угорщини та Словаччини - двох країн НАТО, які йдуть наперекір решті членів альянсу, продовжуючи підтримувати контакти з Кремлем і вважаючи стратегічно важливою взаємодію з Росією.

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить