Чи замінять атестацію на сертифікацію: відповідь МОН

24.03.21 - 17:54

first_imageПедагоги цікавилися: чи залишиться сертифікація на рівні пілотного проекту та яке майбутнє в атестації? Чи відмовляться від неї взагалі і чи зроблять сертифікацію обов'язовою. Ми надіслали запит до МОН та отримали ось таку відповідь

У 2019 році в Україні розпочався пілотний проект із сертифікації педагогічних працівників, який триватиме три роки. На етапі пілотування сертифікацію мають можливість пройти лише вчителі початкових класів. Сертифікація є повністю добровільною.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту» сертифікація передбачає:

  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи;
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування.

Порядок проведення сертифікації педагогічних працівників визначено Положенням про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1190.

у разі успішного проходження сертифікації вчитель отримує сертифікат, надбавку до заробітної плати у 20%  впродовж трьох років (термін дії сертифікату) та можливість зарахувати сертифікат як чергову (позачергову) атестацію.

У 2019 році під час першого року пілотування сертифікації, пройти її мали можливість 1000 вчителів. Із зареєстрованих 857 педагогів з усієї України успішно склали сертифікацію 705 учасників.

У рамках другого етапу пілотного проєкту з сертифікації педагогічних працівників у сертифікації могли взяти участь не більше 2 000 учасників. Для участі в сертифікації у 2020 році зареєструвався 1591 педагогічний працівник. Успішно пройшли сертифікацію та отримали сертифікати 902 педагогічні працівники.

Прогноз

Передбачається, що в майбутньому, з розгортанням реформи Нової української школи, сертифікація може замінити атестацію педагогічних працівників.

 

З повагою

пресслужба МОН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить