По закону: як оплачувати роботу вихователів за умов дистанційних занять

20.11.20 - 19:06

first_image

Відповідно до підпункту 2 пункту 15 постанови КМУ від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції від 21.09.2020, далі — Постанова № 641) на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого», «жовтого» та «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти. Тобто заборонено відвідувати заклади освіти лише здобувачам освіти, тобто вихованцям, учням, студентам, аспірантам.

У листі МОН від 23.04.2020 № 1/9-219 «Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину» зазначається, що в межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

Також у листі зазначено, що в умовах карантину варто:

  • налагодити тісну взаємодію із батьками вихованців за допомогою онлайн-конференцій, спілкування в групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти. Зокрема, розробити рекомендації та проводити консультації з батьками вихованців щодо організації освітньої діяльності вдома, розпорядку дня, харчування дитини тощо;
  • розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу освіти.

Отже, робота вихователів на умовах віддаленого доступу (дистанційної форми) під час оголошеного карантину є правомірною і підлягає оплаті згідно з чинним законодавством.

Скільки мають платити?

Відповідно до пункту 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), місячна заробітна плата педагогічних працівників визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

 

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить