Виробництво снарядів калібру 155 мм
Крім основного постачання, Україна також отримала багато боєприпасів за двосторонніми угодами з окремими країнами-членами ЄС, нагадав Жозеп Боррель.
Євросоюз наближається до виконання обіцянки щодо постачання Україні 1 млн артилерійських снарядів на рік. Поставки майже досягли цієї позначки. Про це сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель в інтерв’ю Європейській правді, оприлюдненому у понеділок, 11 листопада.
"Ми вже поставили понад 980 тисяч снарядів, і дуже скоро передамо 1 млн снарядів", – заявив він.
Боррель визнав, що попри те, що початково було заплановано досягти цієї мети до весни, ЄС зіткнувся з певними викликами.
"Я знаю, що ми брали зобов'язання досягти цього рівня до весни – і не змогли. Але до кінця року зможемо. І для цього ми значно прискорилися", – підкреслив дипломат.
За словами Борреля, крім основного постачання, Україна також отримала багато боєприпасів за двосторонніми угодами з окремими країнами-членами ЄС, а також згадав про ініціативу Чехії.
"Загалом до кінця року ми поставимо в Україну понад 1,5 млн боєприпасів", – запевнив він.
Щодо стосується планів на наступний рік, то Боррель вважає, що ЄС готовий підтримувати Україну стабільними поставками.
"Як вийдемо на крейсерську швидкість – то зможемо продовжувати і постачати Україні таку ж кількість боєприпасів," – заявив він.
Проблеми, як зазначив дипломат, полягали не лише у передаванні наявних запасів, але й у виробничих потужностях.
"Коли ми обіцяли до весни вийти на рівень 1 млн снарядів на рік – то не знали, якою є реальна місткість виробництва, і вона була не такою великою, як ми думали", – резюмував Боррель.