Чому батьки так не люблять батьківські збори: 5 причин

02.02.21 - 18:47

first_image

Батьки несуть відповідальність не лише за виховання, а й за освіту дітей, тому сім'я і школа повинні постійно взаємодіяти. При зустрічі з учителями вирішуються багато організаційних питань і засвоєння школярами навчального матеріалу, обговорюються важливі проблеми і методи їх вирішення. Тим не менш, деякі батьки регулярно пропускають збори, обґрунтовуючи це такими причинами.

Навіщо мені даремно витрачати час?

Якщо дитина вчиться добре, не скаржачись на вчителів, однокласників або нерозуміння предметів, батьки перестають приходити на збори. Їм не цікаво слухати про «двійки» і недоліки чужих дітей, бути присутнім при з'ясуванні відносин між іншими учасниками зустрічі. Їх дитина досягає успіху - і це головне.

Роблять свій вплив і сучасні технології. Навіщо йти в школу, коли є вайбер, де можна поспілкуватися з учителями та іншими батьками. І, все ж, батьківські збори поки залишаються основним методом взаємодії школи та сім'ї в виховному процесі.

Всі вирішать, що я погана мати/батько

Протилежна ситуація, коли дитина часто отримує погані оцінки чи вважається в класі «хуліганом». З «важкою» дитиною і так складно, а публічне обговорення проблем і вчинків - це зовсім неприємно. Батьки таких дітей побоюються зустрічі з негативом, з обвинуваченнями від вчителів, а також від батьків інших учнів.

Справа в тому, що подібні побоювання марні. Зараз на зборах заборонено говорити про успішність та поведінку дитини в присутності інших учасників. Такі проблеми вчителі обговорюють з батьками  на індивідуальних зустрічах.

Знову будуть гроші збирати

Фінансовий бік питання хвилює багатьох батьків. Шкільний бюджет малий, його на всі потреби не вистачає, тому вчителі будуть просити гроші на ремонт, на підручники і т.д. Однак ситуація сьогодні змінилася. Тепер викладачі не збирають гроші примусово. На що саме скинутися і витратитися - вирішують самі батьки на добровільній основі.

Я і так знаю все про свою дитину

Деякі батьки абсолютно впевнені в тому, що знають все про виховання дітей. І вже точно більше, ніж педагоги. Навчається дитина добре чи погано - це і так відомо, і будь-які проблеми можна вирішувати вдома, спілкуючись з дітьми, а не колективно. Думка таких батьків зазвичай категорична, вони не бажають нікого слухати і прислухатися до чужих порад.

У мене просто немає часу

Буває, що батьки просто не мають можливості прийти на збори через режим або графік роботи. Для них вчителі організовують індивідуальні консультації, щоб особисто обговорити питання, що стосуються успішності дитини. Зайняті батьки нерідко посилають на збори бабусь чи дідусів дітей. Юридично це не забороняється, але саме батьки вважаються офіційно представниками учнів і лише вони повинні вирішувати питання, що виникають при спілкуванні в батьківському комітеті.

За матеріалами Uchportal

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить