Як правильно вибрати гербіцид

Вчера 13:46

Загальні поняття

Гербіциди – це хімічні препарати, основним завданням яких є знищення небажаної рослинності. Ці препарати знайшли широке використання в сільському господарстві, тому, що за їх допомоги збільшилась кількість врожаю. Але не слід забувати, що при неправильному чи надмірному використанні гербіцидів ми можемо нашкодити навколишньому середовищі, а іноді навіть втратити урожай.

Класифікація

Для того щоб правильно вибрати препарат потрібно спочатку розібратись, які типи гербіцидів взагалі існують. Є декілька класифікацій гербіцидів:

За характером дії на рослинність:

  • Загальні (препарати, які впливають на різні види рослин)
  • Вибіркові (препарати, які впливають на певний різновид рослин)

За місцем дії на рослину:

  • Гербіциди першої групи, контактної дії – речовини, які впливають на стебла, листя при контакті з діючою речовиною.
  • Гербіциди другої групи, системної дії – речовини, які при потраплянні на рослину, здатні поширюватись по всій її структурі.
  • Гербіциди третьої групи – речовини, які вносять до ґрунту для ліквідації насіння й коріння небажаних рослин.

За часом застосування:

  • Досходові – використовуються до проростання рослини.
  • Післясходові – використовуються після проростання рослини.

Як правильно вибрати гербіцид?

Перед тим як вибрати препарат, потрібно відповісти на таке питання: «Яку культуру Ви будете висівати чи посіяли на ділянку, яку хочете обробити гербіцидом?». Це потрібно тому, що при використанні препарату ми можемо знищити не тільки небажану нам рослинність, а й ті рослини, які нам потрібні.

Після цього, потрібно дізнатись морфологію (будову) і функціонування рослини, яку ми будемо обробляти. Цю інформацію ми можемо знайти на просторах інтернету за лічені секунди, або скористатись іншими джерелами інформації. Це потрібно, щоб, наприклад, рослини, які мають наліт з воску, густе опущення і дуже щільну кутикулу можуть витримати дію засобу, так як препарат просто не може попасти всередину через захисний бар’єр рослини. Культурам з вузькими листям, також властивий захисний механізм – хімікати стікають не встигаючи потрапити всередину.

Також, варто було б знати дію та після дію основних гербіцидів, зокрема сульфонілсечовини.

Хлорсульфурон

Гербіцид селективної дії. Використовується для знищення дводольних бур’янів. Механізм дії – блокує біосинтез амінокислот. Загальна токсичність цієї речовини, залежить від кислотності та вологості землі. Період напіврозпаду цієї речовини складає 4-6 тижнів, але навіть маленький залишок цього препарату може вплинути на чутливі культури. (Щоб знизити токсичність хлорсульфурона, його використовують разом із гербіцидом з діючою речовиною дикамба.

Нікосульфурон

Гербіцид системної дії. Механізм дії – проникає через листя та інгібує ацетолоктатсинтази. Застосовують для знищення багаторічних і однорічних дводольних, а також для знищення бур’янів типу злокові.

Тіфенсульфорон-метил

Гербіцид вибіркової дії. Механізм дії – інгібує біосинтез валіна і ізолейцина ( амінокислоти). Застосовують для знищення однорічних дводольних бур’янів. Це післясходвий гербіцид.

Триасульфурон

Післясходовий гербіцид вибіркового типу дії. Механізм дії – проникаючи в рослину, порушує процес ділення клітин, що призводить до її загибелі. Використовують цей засіб проти дводольних бур’янів.

Всі ці препарати дечим схожі один з одним по своїй дії та післядії, але перед їхнім придбанням потрібно все одно проконсультуватись з фахівцем.

Купити засоби для захисту рослинності можна тут: http://agro-zzr.com.ua/

Ми надіємось, що ця інформація буде вам у нагоді. Основне що ви повинні зробити перед використанням гербіциду – це уважно прочитати інструкцію по використанню. Бажаємо успіхів і гарного Вам урожаю.