ТОП-4 проблеми сучасного школяра

04.12.17 - 13:48

«Мені би твої турботи!» Як часто ви говорите цю фразу своєму школяреві? І даремно. Мабуть, варто прислухатися до дитини: можливо, ситуація не така дріб'язкова, як вам здається. Які ж проблеми чекають на ваше чадо у школі?

підготовка уроків

1. Нецікаво на уроках

Навіщо зубрити алгебру, яка все одно не стане в нагоді? Так думають вони. Дитина повинна отримати освіту – так думаємо ми. Причому справжні інтереси дитини часто не враховуються: іди вчи уроки – та й годі. Найпростіше рішення проблеми зводиться до пошуку хобі, пов'язаного з майбутньою професією. Наприклад, програмування або дизайн одягу. Поговоріть з дитиною на цю тему. Правда, вам доведеться уникати слів «повинен», замінюючи його на «хочеш» і «цікаво». Особливо добре, якщо тематичні гуртки або курси знаходяться прямо у школі. На тлі нового захоплення дитину перестане дратувати сам факт, що він ще й «щось там повинен». У нього просто не буде часу на бунти. А там і втягнеться у навчальний процес за принципом «апетит приходить під час їжі».

2. Розумове перевантаження

Причому як у школі, так і вдома. Зверніть увагу на те, скільки часу ваш син або донька проводить за уроками. Засиджуються до ночі, хоча вони всього лише в 5 класі? Це непорядок. За офіційними стандартами Міносвіти, у цьому віці на підготовку домашнього завдання слід витрачати не більше двох годин. Для полегшення навчального процесу є сенс придбати кілька збірок готових домашніх завдань з різних предметів. Знайти їх можна як у крамницях, так і онлайн, зокрема на сторінці https://shkolyar.info/gdz.

школярі

3. Зі своїм статутом у чужий колектив

Перехід до нової школи – процес складний та часто конфліктний. Влитися у колектив без проблем виходить дуже рідко. Усі «місця під сонцем» вже розподілено. Особливо нелегко дитині буде, якщо вона була лідером у колишньому класі. Такій дитині можна ненав'язливо запропонувати поспостерігати за однокласниками та спочатку не надто висовуватися зі своїми лідерськими якостями. Та й потрібно знати, як саме їх демонструвати: не голослівно вимагати, щоб усі підкорювалися, а завоювати авторитет. Тут вибір широкий:

  • добре навчання;
  • організаторська діяльність;
  • талант або цікаве хобі.

4. Людина-невидимка

Інша крайність – ваша дитина занадто сором'язлива і не може сама завести друзів. Дитині старшого віку підкиньте ідею пересилити себе та познайомитися з найбільш контактною людиною в класі, з тим, хто «приведе» його до компанії. Якщо соромиться першокласник, доведеться вам попрацювати «спеціалістом зі зв'язку з громадськістю». Варто підключити вчителя та батьків однокласників, з якими хотіла б спілкуватися ваша дитина.