Якість насіння впливає в подальшому на приживлюваність та продуктивність посаджених рослин. Тому посівному матеріалу приділяють максимум уваги. Спеціалісти рекомендують використовувати лише найкращі сорти культури. Матеріал повинен бути здоровим, біологічно молодим та пристосованим до ґрунтово-кліматичних умов. Обов’язковий етап – обробка насіння спеціальними засобами, які сприятимуть швидкому сходженню розсади, повноцінному розвитку та зростанню, збагаченню поживними речовинами.
Щоб грамотно обробити посівний матеріал, варто порадитись з досвідченими агрономами. Адже саме фахівці зможуть правильно підібрати препарат, який ідеально підійде в конкретній ситуації.
Ефективний спосіб – застосування ґрунтово-торф’яних або ґрунтово-перегнійних бовтанок. Таким специфічним розчином потрібно обмащувати корінці розсади. Бовтанка забезпечує краще прилипання ґрунту, обволікає коріння, захищаючи від пересихання, покращує приживлюваність рослини.
Якщо потрібно підживити насіння, то для цього використовуються калійні засоби. Протруювання насіння сприяє максимальному захисту рослини від різких перепадів температури повітря, різних хвороб та шкідників.
Передпосівна хімічна обробка матеріалу буває трьох видів:
Найпопулярніший варіант серед сучасних аграріїв – традиційне протруювання. Важливо в такій ситуації грамотно підібрати не лише протруйника, але й спеціальну техніку, за допомогою якої й здійснюватиметься обробка посівного матеріалу.
Нові препарати захищають культуру від багатьох напастей:
Ефективність проростання рослин в великій мірі залежить від створених для цього умов. Надходження достатньої кількості води – одне за найважливіших правил, якого потрібно обов’язково дотримуватись. Адже повітряно-сухі зернини містять в собі лише 20% вологи, тому знаходяться в стані вимушеного спокою. Після обробки насіння оперативно поглинає воду та набухає.
Мікродобрива допомагають швидше зволожуватись посівному матеріалу через оболонку. Разом з бажаною вологою до насінини надходять мікроелементи, які в ній розчинені. Вони осідають в зародку та первинних корінцях, покращуючи їх зростання та розвиток. Сучасні дослідження показали, що обробка посівного матеріалу мікродобривами сприяє швидкому проростанню та збільшенню кількості здорових корінців.
За більш детальною інформацією заходьте на сайт www.agrotime.in.ua