Підживлення рослин: види та опис добрив

25.06.21 - 00:49

Вибір підживлення рослин залежить від складу грунту, обсягу опадів, типу насаджень (кімнатні, вуличні, декоративні, плодові). Наприклад, добрива для фікусу в невеликих дозах повинна містити такі мікроелементи, як бор, марганець, кальцій. Можна застосовувати комплексні речовини або аналізувати склад грунту, щоб вносити тільки ті елементи, яких бракує.

Види добрив для кімнатних рослин

Для домашніх квітів існують однакові правила підгодовування. Наприклад, бегонія догляд має дуже простий, їй потрібно органіка та мінеральні підгодівлі. Іноді використовуються комплексні суміші.

Основні елементи, необхідні всім рослинам:

1. Калій. Надає велике значення на формування зав'язей квітів, розвиває коріння. Дефіцит призводить до обпадання листя, схильності до грибкових захворювань.

2. Фосфор. Відповідає за розвиток кореневої системи. Дефіцит речовини так само шкідливий, як надлишок. Порушення норми проявляється збоєм в харчуванні та диханні рослин.

3. Азот. Відповідає за розвиток зеленої маси. При дефіциті речовини колір листя змінюється, воно в'яне та сохне. Азот потрібен протягом періоду вегетації.

Всі ці елементи містяться в різних видах добрив.

Мінеральні

Сюди відносять фосфорні, калійні, азотні, комплексні склади та мікроелементи, спеціальні добавки без хлору. Бувають простими та комплексними, випускаються у формі мікродобрив.

Органічні

Це речовини рослинного та тваринного походження, що використовуються для підживлення рослин, такі як солома, торф6 зелені добрива, компост та послід.

Сухі та рідкі

Кімнатні рослини та ті, що вирощуються в контейнерах, зручніше удобрювати рідкими добавками. Вони бувають органічними, мінеральними, а також натуральними (з кухонних відходів, трави та ін.). До внесення рідкої підгодівлі грунт добре зволожують або приступають до робіт після дощу. Сухі суміші застосовують на відкритому грунті, щоб природні опади забезпечили надходження поживних речовин до коріння.

Бактеріальна добрива

Такі добрива в житті рослин необхідні для поліпшення їх харчування за рахунок діяльності корисних мікроорганізмів. Вони не містять поживних елементів, а корисні тим, що бактерії поліпшують структуру, склад грунту або захищають культуру від хвороб. Випускаються у вигляді порошку або торф'яної маси. Популярний нітрагін, що має в складі бульбочкові бактерії.

Стимулятори росту

Кілька останніх років садівниками використовуються стимулятори росту, які допомагають рослинам укорінитися, знижують ризик опадання плодів та збільшують врожайність. Серед популярних засобів – «Бізон», «Агромакс», «Корневин».

Всі склади, які здатні впливати на якість грунту, підрозділяють на основні та допоміжні.

Основні підгодівлі вносяться восени та навесні. Вони являють собою поєднання головних елементів – фосфору, калію та азоту з додаванням інших активних речовин.

Допоміжні елементи не можуть компенсувати брак основних речовин, але підтримують збалансованість раціону харчування рослин. Мікроелементи зазвичай вносять позакореневим способом, якщо спостерігають симптоми дефіциту:

• азоту (слабкі пагони та рідкісна зелень);

• фосфору (опадання листя, недорозвинені коріння, темна зелень);

• калію (слабке формування бутонів, листя в бурих плямах).

Вибір між сухими або рідкими складами залежить від типу рослини. Для контейнерних та кімнатних культур вибирають рідини у вигляді розчинів органіки, мінералів, настоянок подрібненої бур'яну. До внесення грунт зволожують, щоб не обпекти корінь. Сухі суміші застосовують на відкритих ділянках, де опади забезпечать їх розчинення для більш ефективного засвоєння.