Оформлення української прописки

18.09.17 - 21:16

Після переїзду на нове місце ви повинні для себе оформити прописку. Вона потрібна під час оформлення багатьох документів, а також для того, щоб вам могли доставляти офіційну кореспонденцію.

Якщо ви хочете швидко і без проблем прописатися у Львові, зверніться в Адвокатське об’єднання «Бачинський, Коломієць і партнери». Наші спеціалісти нададуть вам консультацію та допоможуть оформити прописку в найкоротші строки.

Як з'явилася прописка і що це таке

Прописка з’явилася ще в період Російської імперії, а потім її відродили за часів сталінізму. Тоді це був інструмент, який дозволяв владі стежити за переміщеннями людей і прив'язувати громадян до конкретного місця.

Коли Радянський Союз розпався, і Україна стала незалежною, процедуру прописки радикально змінили. Сьогодні це вже не метод контролю, а механізм реєстрації, який спрямований на те, щоб захищати інтереси людей.

Офіційно в сучасній Україні прописка називається реєстрацією місця проживання або перебування. Влада більше не контролює, скільки людей живе в одному приміщенні, чи дотримуються санітарні норми і яке майнове становище у прописаних громадян.

Реєстрація потрібна для того, щоб вам могли доставляти пошту від офіційних осіб і державних органів.

Скільки дається часу, щоб оформити прописку

Реєстрація – це обов’язкова процедура. Коли ви переїжджаєте в нове житло, згідно із законом у вас є місяць на те, щоб прописатися. Якщо ви не вкладетеся в цей термін, ви отримаєте попередження. А якщо ви не пропишитесь за рік, вам доведеться заплатити штраф. Його сума може бути від 17 до 51 грн.

Коли ви зареєструєтесь, в вашому посвідченні особи зроблять особливу позначку. Крім того, ви отримаєте довідку, а ваші дані будуть внесені до реєстру. Дані про місце вашої прописки не зможе отримати ніхто, крім співробітників державних органів.

Як прописатися у Львові

Якщо ви переїхали до Львова, і вам потрібно оформити прописку, вам слід звернутись в адміністрацію вашого району або орган реєстрації. Вам треба буде зібрати певні папери і оформити заяву.

Ось список документів, які вам знадобляться:

  • Посвідчення особи;
  • Свідоцтво про народження (для дітей до шістнадцяти років);
  • Квитанція, яка підтверджує те, що ви заплатили за послугу;
  • Документи, які підтверджують, що ви маєте право жити в даному приміщенні;
  • Військовий квиток або приписне свідоцтво (для військовозобов'язаних).

Щоб дізнатися, як писати заяву, знайдіть зразок в мережі, або попросіть його на місці. Якщо ваша попередня реєстрація була в Україні, у вас буде можливість відразу ж відмовитися від неї. Якщо ви вже зробили це раніше, треба буде принести талон про це.

Вся процедура відбувається в той день, коли ви звернетеся за пропискою. Працівник установи, куди ви подаєте заяву, на місці прийме рішення про те, чи оформляти вам реєстрацію. Якщо рішення буде позитивним, він внесе відповідні відмітки до паспорта і видасть вам довідку. Якщо ви будете подавати документи через посередника, процедура пройде в той день, коли вони потраплять до відповідного органу.

Деякі особливості прописки

Якщо у вас є борги, які підтверджуються судовим рішенням, а також якщо ви підлягаєте призову в армію або берете участь в суді і хочете надовго покинути місце прописки, то ви повинні повідомити про це державі.

Якщо ви – власник приміщення, і хочете когось виписати, то ви не завжди будете мати таку можливість. Людину, яка зареєструвалася за договором оренди, можна виписати тільки тоді, коли термін цього договору закінчиться. Якщо ж людина прописана з вашого дозволу, то вам знадобиться її згода, щоб її виписати. В обох випадках, ви можете виписати людину через суд. Якщо ж вона прописана у вас за рішенням суду, то виписати її можна буде, коли закінчиться термін цього рішення.

Прописати новонароджену дитину можна одразу при оформленні свідоцтва про народження. Прописувати її потрібно разом з батьками. Якщо ви прописуєте дитину у себе, а другий з батьків прописаний в іншому місці, потрібно, щоб він дав письмову згоду. Після чотирнадцяти років дитина може сама вибирати місце проживання.

Зараз в Україні багато вулиць, сіл і міст перейменовуються. Якщо ваш адреса змінилася, ви можете безкоштовно змінити дані про прописку в документах. Але робити це не обов’язково.

Як прописатися іноземцю

Іноземцям теж необхідно реєструвати місце проживання. Ця процедура зазвичай точно така ж, як і у випадку з українцями. Іноді вона відрізняється, в залежності від країни, з якої приїхала людина. Тому заздалегідь дізнайтеся про те, як вона проходить для вашої країни, або зверніться до фахівців. Дані про реєстрацію буде внесено в посвідку на проживання.

Якщо у вас немає свого житла, ви можете зареєструватися за договором оренди. Іноді господарі житла не дають іноземцям можливості прописуватися у себе, оскільки побоюються, що ті можуть поїхати і не виписатись. Деякі іноземці купують собі прописку в одному місці, а фактично живуть в іншому. Однак це може спричинити деякі незручності. Наприклад, ви можете не отримати важливу кореспонденцію.

Ставити відмітку про прописку в іноземний паспорт не дозволяється. Вона ставиться лише у посвідку на проживання. Приміть до уваги, що тільки після оформлення прописки ви зможете отримати водійські права і зареєструватися як фізична особа-підприємець.

Як зробити прописку без зайвих труднощів

Переїзд на нове місце – це досить виснажлива процедура. Зазвичай не вистачає ні часу, ні сил на те, щоб займатися оформленням прописки. А іноземцям набагато складніше, адже вони погано знайомі з українською бюрократичною системою. Тому варто звернутися до професіоналів за допомогою.

Адвокатське об’єднання «Бачинський, Коломієць і партнери» пропонує вам швидко залагодити всі формальності і зареєструвати вас на новому місці. З нами ви не витратите ні хвилини зайвого часу на прописку.

Крім того, наші спеціалісти допоможуть вам з оформленням інших документів, таких як посвідка на проживання, дозвіл на роботу та ін. Звертайтеся до нас, ми з радістю допоможемо вам врегулювати усі юридичні питання.