Нетипові країни для пошуку роботи українцю

07.09.17 - 22:07

Нетипові країни для пошуку роботи українцю

В країні криза, і її кінець не прогнозують на найближчі роки. Тому як ніколи актуальною стає проблема пошуку гідної роботи з адекватною платнею, і це не тільки для молоді, але й для старшого покоління. Нажаль, в останні роки курси валют постійно зростали, що зробило середню платню на українському робочому місці смішною порівняно з закордонним рівнем заробітку. Ці розбіжності в рівні оплати, а також набагато кращі умови життя та праці за кордоном, змушують все більше українців шукати роботу поза межами батьківщини.

На сьогодні, найбільш популярними напрямами трудової еміграції є країни Європи та Прибалтики, деякі азіатські країни, туристичні країни (Єгипет, Туніс, Туреччина), Ізраїль, США, та Канада. Деякі наші співвітчизники також шукають кращої долі в Австралії, а дехто навіть прямує до Африки. Тоді як працевлаштування в Литві або Польщі вже нікого не дивує, ми зібрали список країн, що є дуже нетиповими для працевлаштування українців. Можливо, цей рейтинг допоможе вам знайти роботу в далекій, незвичній країні, та стати одним з перших українців, що підкорятимуть там кар’єрні вершини?

Люксембург

Картинки по запросу люксембург

Ця маленька європейська країна є найзаможнішою державою в Європі, тому вона так цікава трудовим мігрантам. Але ми маємо розчарувати вас – незважаючи на те, що 40% жителів Люксембургу іммігранти, зараз на ринку праці існує дуже велика конкуренція через високі зарплати, відмінні умови роботи та життя, та загальну привабливість країни. Тому влаштуватись там без попереднього досвіду праці за кордоном або без освіти дуже важко, практично неможливо. Ми радимо починати свою закордонну робочу кар’єру десь в іншій країни, набратися досвіду та відмінних рекомендацій, і після цього вже штурмувати роботодавців Люксембургу.

Домініканська Республіка

Картинки по запросу доминикана

Так, Домінікана – це дуже привітлива країна, в яку переїхали на роботу та життя вже дуже багато українців. Особливо приємним є нормальне відношення влади до подвійного громадянства, тому після декількох років життя тут, ви легко зможете отримати домініканське громадянство, не відмовляючись від українського. Але є декілька нюансів – перш за все, країна не дуже добре підходить для тимчасової та сезонної роботи, тому що переліт туди коштує дуже дорого. Вам буде просто невигідно їхати так далеко на півроку-рік, тоді як можна знайти роботу практично ідентичну за платнею та умовами десь у Польщі або Литві.

Нова Зеландія

Картинки по запросу новая зеландия

Важко уявити країну, до якої дістатися дальше та важче, ніж до Нової Зеландії. Через її географічну віддаленість від Євразії, летіти до Нової Зеландії дуже довго, а візу туди отримати ще важче, ніж до Австралії. Але це – місце з недоторканою, вражаючою красою природи та тваринного світу, тому багатьох приваблює перспектива відвідання цього місця. Для еміграції до Нової Зеландії, необхідно скласти екзамен на знання англійської мови, та зібрати достатньо доказів вашої досвідченості та кваліфікації. Їхати туди різноробочим або сезонним збиральником врожаю не має сенсу – це дуже далеко та не варто зусиль.

Країни Персидської Затоки

Картинки по запросу страны персидского залива

Декілька країн Персидської затоки популярні серед шукачів роботи за кордоном – наприклад, Об’єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія привітають емігрантів з багатьох місць на світі та пропонують дуже гідні умови праці та оплати. Але не всі країни регіону так люблять експатів – у багатьох країнах, таких як Катар, Оман, Йемен, Бахрейн, тощо не раді прибульцям з інших країн, особливо західних. Проблема в тому, що ці традиційні, консервативні мусульманські країни дуже ретельно обороняють свою культуру від втручання західного впливу. Тому вони набагато краще відносяться до трудових емігрантів з інших мусульманських країн. До того ж, українці можуть також відчувати себе досить некомфортно в країнах з несхожою культурою, а часом і навіть потрапити у неприємні ситуації за незнанням локальних звичок та традицій.

Країни Африки та Азії

Картинки по запросу африка

Найменш популярним напрямком для трудової еміграції були та залишаються країни Африки та Азії. Перш за все, це настільки відмінні культури та цивілізації від нашої слов’янської натури, що багатьом українцям дуже важко звикнути до місцевих звичаїв та поводження. По-друге, клімат у цій місцевості дуже відрізняється від українського, тому працювати у постійній спеці та в умовах високої вологи не кожному фізично під силу, навіть якщо на такому місці величезна зарплатня. По-третє, в багатьох регіонах Африки на Азії все ще тривають многолітні, криваві геополітичні конфлікти. Деякі країни просто розірвані та знищені зовнішньою або внутрішньою боротьбою за владу, як наприклад, Чад, Бірма, та С’єрра Леоне. Тому працювати там просто небезпечно – завжди існує загроза бути вбитим чи вкраденим партизанами або конфліктуючими сторонами. По-четверте, через такі катастрофічні конфлікти, ці країни вважають найбіднішими на світі – тому працювати нам невигідно, краще вже взагалі не покидати просторів рідної України та знайти щось середнє та задовільне на батьківщині, ніж працювати за копійки та під загрозою для життя десь далеко від дому.

Незважаючи на умови життя або труднощі з отриманням візи, кожна з цих країн може стати омріяною ціллю вашої трудової міграції, і це цілком нормально – людині притаманно бажати пізнавати нове та ступати там, де нога її співвітчизників ще не бувала. Але наша вам порада – до того, як емігрувати, ретельно вивчіть поради для від’їжджаючих за кордон, щоб не опинитися у пастці та не ставити своє життя під загрозу в небезпечних ситуаціях.