Чорна смородина — це ягідний чагарник висотою до 1,5 м з надзвичайно корисними і смачними ягідками. Чорна смородина вважається нашою споконвічною ягодою, в дикій природі вона росте й до цього часу на берегах струмочків. Ці ягідні кущі дають врожаї у будь-якому кліматі, не бояться морозів. Смачні та дуже корисні ягоди люблять і дорослі і діти. Важко уявити наші садки без цієї прекрасної рослини. Пагони, листя, бруньки, ягоди мають дуже стійкий аромат, їх широко застосовують для профілактики та лікуванні різноманітних хвороб.
Висаджувати смородину можна весною, але найкраще це робити восени, у першій половині вересня. Оскільки саджанці повинні вкорінитись до початку перших морозів. Якщо плюсова температура протримається протягом вересня та першій половині жовтня, то саджанці смородини встигнуть добре вкорінитися й чудово перезимують. Але, якщо ви не встигли висадити саджанці смородини раніше, тоді варто їх просто прикопати до весни, тому що вони не вкоріняться й загинуть.
Найважливішим моментом посадки кущів смородини є вибір місця, тому що чорна смородина любить багато сонця та вологу. Також важливим є схема посадки. Оскільки, саджанці смородини в діаметрі сягають до 1,5 м, то між рядками рекомендуємо дотримуватися відстані до 3-х метрів. На дно ями кладуть мінеральні або органічні добрива, перемішують їх з землею й додають пару літрів води. Саджанець смородини поміщають у яму під кутом 45 градусів, але потрібно слідкувати, що би коренева шийка була на пару сантиметрів вище рівня землі. Після того обов'язково потрібно обрізати верхівку куща.
Вирощувати смородину зовсім не важко, потрібно дотримуватись лише нескладних завдань: рясно та часто поливати, особливо в посушливий період. Потім можна ґрунт замульчувати перегноєм, торфом або сухою травою. Кущі смородини також потрібно обрізати. Найкраще проводити обрізку весною, на початку березня, видаляють пошкоджені, зламані, слабкі пагони.
Вживати ці ягоди рекомендують при артриті, ревматизмі й подагрі. Вони стимулюють травлення, роботу підшлункової залози, печінки, нирок й селезінки. Ці ягоди володіють сечогінними властивостями, тому вони дуже корисні для хворих, які мають проблеми із сечовипусканням.
Фітонциди, які знаходяться в ягодах чорної смородини, допомагають у боротьбі зі збудниками дифтерії, дизентерії, золотистим стафілококом. Також ягоди чорної смородини лікарі рекомендують вживати як чудовий протизапальний засіб. З нирок чорної смородини роблять чудові настоянки, які допомагають при кропивниці.
З насіння чорної смородини виготовляють ароматну олійку, яку широко використовують у косметологічній промисловості. Особливо добре вона підходить для відродження шкіри, яка лущиться.
Рафіновану олійку з насіння чорної смородини приймають в їжу, оскільки це прекрасне джерело натуральних жирних кислот.
Пропонуємо завітати до нас на сайт і в каталозі товарів ознайомитись з найширшим асортиментом ягідних кущів. Якщо у Вас виникнуть будь-які питання наші менеджери із задоволенням дадуть Вам вичерпні відповіді.