"Важливо, щоб соціум приймав їх та відчував їхню необхідність": психотерапевт про підтримку військових та повернення їх до мирного життя
Експерт наголошує на ключовій ролі суспільства у поверненні військових до мирного життя. Підтримка, розуміння та адаптована допомога є критичними для успішної реінтеграції ветеранів.
"Важливо, щоб соціум приймав їх та відчував їхню необхідність": психотерапевт про підтримку військових та повернення їх до мирного життя
Експерт наголошує на ключовій ролі суспільства у поверненні військових до мирного життя. Підтримка, розуміння та адаптована допомога є критичними для успішної реінтеграції ветеранів.
Повернення військовослужбовців до мирного життя є непростим етапом, що супроводжується значними психологічними та соціальними викликами, і тут важливу роль відіграє соціум. Про це УНН поспілкувався з психотерапевтом Пилипом Духлієм.
Деталі
Психотерапевт Пилип Духлій вважає, що найважливішим аспектом по поверненню до мирного життя для військовослужбовців є підтримка соціуму та розуміння, що є до кого звертатися. Адже з-за відсутності потрібної допомоги від оточуючих ветерани можуть або повернутися на війну, або шукати самопідтримку у вживанні алкоголю, наркотиків або ж курінні.
Дуже важливо, щоб соціум приймав їх та відчував їхню необхідність. Це включає наявність роботи, підтримку та залучення людей навколо, попри складні внутрішні психологічні процеси у ветерана, які можуть впливати на оточуючих, зачіпаючи їх
- зазначив Пилип Духлій.
За словами експерта, повернення до мирного життя для кожного ветерана є індивідуальним та складним процесом, тож підтримка має бути адаптованою до конкретних потреб людини. Для одних важливо мати можливість виговоритися, повторюючи одні й ті ж історії знову і знову. У таких випадках важливо проявити терпіння та готовність вислухати. Інші, навпаки, можуть шукати тиші, уникаючи розмов і зайвих емоційних навантажень. Тут важливо поважати їхнє бажання відсторонитися. Кожен ветеран потребує уваги до своїх потреб, допомоги у соціалізації, підтримки по поверненню до мирного життя та налагодженню соціальних контактів.
Важливо враховувати потреби ветерана, допомагати з адаптацією до мирного життя. Якщо проявляється агресія, зловживання алкоголем, чи інші негативні прояви, які важко контролювати, тоді варто звернутися до психолога для професійної допомоги
- наголосив психотерапевт.
У разі, якщо ветеран відмовляється або ж боїться звертатися до спеціалістів з психологічної допомоги, Пилип Духлій рекомендує інші способи взаємодії та соціалізації. У приклад він наводить участь у групах підтримки для військових, де у ветеранів є можливість поділитися своїм досвідом. Експерт пояснює, що подібні практики та усвідомлення, що схожі проблеми є і в інших, допомагають нормалізувати психічний стан людини.
Також Пилип Духлій вважає, що одним з найдієвіших способів заохотити військового звернутися до психолога або психотерапевта є приклад побратимів та близьких людей, яким він довіряє.
Нагадаємо
Про те чи всі ветерани потребують психологічної допомоги від спеціалістів, чим відрізняється робота з ветеранами війни від роботи з цивільними, а також про те, як помогти війському під час служби та після повернення до цивільного життя Пилип Духлій розповів УНН у великому інтерв’ю.
Источник: УНН