Україна може втратити контроль над ключовими районами Курщини - Associated Press

29.12.24 - 09:59

Україна може втратити контроль над ключовими районами Курщини - Associated Press

Українські війська зіткнулися з серйозними викликами в Курській області через виснаження та деморалізацію. Росія перекинула 50 000 військових, включаючи північнокорейські підрозділи, що призвело до втрати 40% захопленої території.

Україна може втратити контроль над ключовими районами Курщини - Associated Press

Українські війська зіткнулися з серйозними викликами в Курській області через виснаження та деморалізацію. Росія перекинула 50 000 військових, включаючи північнокорейські підрозділи, що призвело до втрати 40% захопленої території.

Українські війська стикаються з надважкими викликами під час операції в Курській області, виснаження, деморалізація, невчасні накази та агресивна контратака росіян, підсилена північнокорейськими підрозділами, ставлять під загрозу контроль над регіоном і ключовими логістичними маршрутами.

Пише УНН з посиланням на Associated Press.

Деталі

Associated Press пише, що через п’ять місяців після несподіваного наступу на російські території, українські війська стикаються зі значними викликами в Курській області. Серед проблем — виснаження сил, деморалізація та ризик втрати контролю над регіоном, який одні вважають стратегічно важливим, а інші ставлять під сумнів необхідність його утримання.

Бої в Курську настільки запеклі, що командири іноді не мають можливості евакуювати тіла загиблих. Затримки у зв’язку та невчасно обрана тактика призводять до значних втрат, тоді як ресурси для ефективної контратаки обмежені. Про це анонімно розповіли Associated Press сім солдатів і командирів, які знаходяться на передовій.

Попри те, що українське вторгнення влітку стало несподіванкою для Росії, вона швидко перекинула до регіону понад 50 000 військових, зокрема підрозділи з Північної Кореї. Контратака Москви спричинила тисячі втрат серед українців і втрату понад 40% із 984 квадратних кілометрів, які були захоплені в серпні.

Український президент Володимир Зеленський розглядає утримання Курська як можливий важіль для переговорів із Москвою. Однак українські та західні чиновники в Києві висловлюють побоювання, що зусилля в цьому регіоні послаблюють решту 1000-кілометрової лінії фронту, ставлячи під загрозу східні території.

Ми, як то кажуть, потрапили в осине гніздо. Ми розворушили ще одну гарячу точку.

- сказав Степан Луців, майор 95-ї десантно-штурмової бригади.

Начальник Генштабу ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що рішення розпочати операцію було ухвалено через очікування нового російського наступу на північному сході України.

Операція стартувала 5 серпня, коли було наказано залишити Сумську область для проведення дев’ятиденного рейду, спрямованого на те, щоб заскочити ворога зненацька. Цей маневр переріс в окупацію, яку в Україні сприйняли позитивно, адже це дало країні важелі впливу і поставило російського президента владіміра путіна в незручне становище.

Збираючи своїх людей, один командир роти сказав їм: "Ми творимо історію; про нас дізнається весь світ, бо такого не було з часів Другої світової війни".

Наодинці він був менш впевнений.

"Це здавалося божевіллям. Я не розумів чому", - сказав він.

Успіх українського наступу, досягнутий завдяки тому, що російські сили були заскочені зненацька, змусив командування віддати наказ про просування до міста Коренево, розташованого за 25 кілометрів углиб росії. Проте вже на початку листопада росіяни почали активно контратакувати й швидко відвойовувати території. Рота одного з командирів втратила половину бійців через загиблих і поранених, а бойовий дух на передовій суттєво знизився.

Деякі командири скаржаться на важкі умови, неузгодженість наказів через затримки в комунікації та нерозуміння оперативної ситуації. Один із них зазначив, що через плутанину з лініями контролю солдати часто змушені діяти на власний розсуд. Інший командир розповів, що його неодноразові прохання змінити оборонні позиції, які бійці не можуть втримати, залишалися без відповіді з боку вищого командування.

"Ті люди, які стоять до кінця, в кінцевому підсумку потрапляють у полон", - сказав він.

Він також розповів, що знає про щонайменше 20 українських солдатів, тіла яких були покинуті за останні чотири місяці, оскільки бої були занадто інтенсивними, щоб евакуювати їх без нових жертв. Українські солдати заявили, що не були готові до агресивної відповіді росії в Курську, і не можуть ні контратакувати, ні відступити.

Іншого варіанту немає. Ми будемо битися тут, тому що якщо ми просто відступимо до наших кордонів, вони не зупиняться, вони будуть продовжувати наступати

- сказав один з командирів підрозділу безпілотників.

У письмовій відповіді на запитання Associated Press Генеральний штаб України повідомив, що українські бойові підрозділи щодня завдають втрат російському особовому складу і військовій техніці, і що вони забезпечені "всім необхідним" для виконання бойових завдань.

Управління військами здійснюється відповідно до ситуаційної обізнаності та оперативної інформації, з урахуванням оперативної обстановки в районах виконання завдань

 - йдеться у відповіді.

Американська зброя з більшою дальністю значно уповільнила російський наступ, а північнокорейські солдати, які долучилися до бойових дій минулого місяця, стали легкою ціллю для українських безпілотників та артилерії.

Українські військові зазначають, що цим солдатам бракує бойової дисципліни, і вони часто пересуваються великими групами у відкритій місцевості. 

За словами президента Зеленського, у понеділок було оголошено про втрати серед північнокорейців - 3 000 загиблих і поранених. Водночас військові зазначають, що північнокорейські солдати адаптуються, стаючи більш обережними й вправними в маскуванні поблизу лісосмуг.

 Минулого тижня відбулося зіткнення в урочищі Воронцово, у лісистій місцевості між населеними пунктами Кремінне і Воронцово. До цього часу територія залишалася під контролем України, але частина її була втрачена через контратаки російських військ.

Українські військові побоюються, що це може поставити під загрозу важливий логістичний маршрут. На тлі втрат у східному регіоні, зокрема в Донбасі, де російські сили намагаються перерізати критичні постачальні вузли, серед українських військових дедалі частіше виникають сумніви щодо доцільності операції в Курську.

Все, про що зараз можуть думати військові, - це те, що Донбас просто продали. Але якою ціною?

- сказав командир взводу.  

Нагадаємо 

Українські війська вже втратили половину захопленої території в курській області рф. За даними Bloomberg, через нестачу живої сили та присутність північнокорейських військ, ЗСУ можуть бути змушені відступити до весни. 

Источник: УНН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить