Сексуальне насильство під час війни: 59 військових рф у статусі підозрюваних
В Україні зафіксовано 326 випадків сексуального насильства з боку російських військових. 59 військовослужбовців РФ мають статус підозрюваних, щодо 36 осіб слідство завершено.
Сексуальне насильство під час війни: 59 військових рф у статусі підозрюваних
В Україні зафіксовано 326 випадків сексуального насильства з боку російських військових. 59 військовослужбовців РФ мають статус підозрюваних, щодо 36 осіб слідство завершено.
В Україні станом на початок листопада 59 військовослужбовців рф у статусі підозрюваних через вчинення сексуального насильства. Щодо ще 36 осіб слідство завершено, очікують судів.
Про це повідомила начальниця управління щодо злочинів СНПК Офісу Генпрокурора Анна Сосонська, передає УНН.
Сосонська прокоментувала про яку кількість випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом відомо прокурорам.
Станом на початок листопада 2024 року у нас в роботі 326 таких фактів. З них 209 – щодо жінок, 117 – щодо чоловіків, 17 – щодо неповнолітніх. Найбільша кількість випадків СНПК зафіксована на Херсонщині – 103, на Донеччині – 77 та на Київщині – 59
- сказала Сосонська.
Вона наголосила, що ці цифри жодним чином не відображають реальний стан речей. Кількість постраждалих від сексуального насильства набагато більша.
"Однак ми можемо працювати лише у випадку, коли людина готова давати свідчення. На жаль, поки до цього готові не всі, хоча ми захищаємо від розголошення інформації", - зазначила Сосонська.
Також вона повідомила, що завершено слідство і скеровано до суду справу військовослужбовця рф, який у 2022 році на окупованій частині Київщини зґвалтував жінку, погрожуючи зброєю.
Повідомлено про підозру трьом російським військовим, які у 2022 році на окупованій Чернігівщині застосували фізичну силу проти місцевої мешканки, погрожували катувати і вбити та вчинили над нею сексуальне насильство. Ще одна підозра – військовому рф, який зґвалтував дівчину в Херсонській області, розуміючи, що вона неповнолітня. Серед нещодавно виявлених фактів – катування, утримання в неналежних умовах і дії сексуального характеру щодо мешканця Херсонщини у 2023 році; катування та сексуальне насильство проти іншого чоловіка в катівні в Херсоні
- розповіла Сосонська.
Вона зазначила, що на деокупованих територіях працюють спільні мобільні групи з прокурорів, поліцейських і психологів, які безпосередньо спілкуються з людьми і виявляють такі факти. З впевненістю можна сказати: сексуальне насильство фіксується всюди, де були окупанти.
Станом на початок листопада у нас 59 військовослужбовців рф у статусі підозрюваних. Щодо ще 36 осіб слідство завершено, очікуємо судів. Ще п’ятьом оголошено вирок в українських судах: від 10 до 12 років позбавлення волі
- повідомила Сосонська.
Сосонська також пояснила, що відрізняє СНПК від "побутового" сексуального насильства.
На прикладі Херсонщини можна стверджувати, що російські військові свідомо розшукують і піддають насильству дружин, сестер, матерів наших захисників. Це певний патерн поведінки, який повторювався знов і знов, що вказує на геноцидний характер таких дій. Сексуальне насильство є ще одним знаряддям терору і знищення українців як нації
- сказала Сосонська.
За її словами, на це вказує і той факт, що російські офіцери, загалом командний склад не роблять жодних спроб зупинити сексуальне насильство. Навпаки, зафіксовані випадки, коли офіцери заохочували підлеглих до такої поведінки і ставали ініціаторами таких дій.
Сексуальне насильство широко практикується окупантами в катівнях та інших місцях незаконного утримання цивільних українців. Те саме відбувається в місцях утримання українських військовополонених. Крім тортур, побиття, погроз, відсутності води, їжі, медицини військові рф використовують ще й сексуальне насильство.Найбільш поширений тип – катування статевих органів електрострумом за допомогою так званого "тапіка", радянського польового телефону. Також є численні випадки погроз і спроб зґвалтування
- розповіла Сосонська.
ЩО РОБИТИ ЛЮДИНІ, ЯКА ПЕРЕЖИЛА СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО АБО СТАЛА ЙОГО СВІДКОМ?
Сосонська зазначила, що перше, що треба пам’ятати: в сексуальному насильстві завжди винен лише кривдник. Жодних виправдань для таких дій не існує. У випадку СНПК до насильства як такого додається намір покарати і знищити все українське.
Постраждалому або постраждалій, а також неповнолітнім, які стали свідками сексуального насильства, може бути потрібен психолог. Не варто розглядати звернення до психолога як слабкість. Навпаки, це поведінка раціональної людини. Ми ж не вважаємо за слабкість піти до стоматолога, коли болить зуб? Сексуальне насильство – серйозна травма, з якою треба професійно працювати
- сказала Сосонська.
Також вона зазначила, що варто звернутися до правоохоронців і дати свідчення. Це допоможе нам знайти злочинця і притягнути його до відповідальності.
Источник: УНН