Приватбанк не повернуть Коломойському: рішення Верховного суду

26.11.24 - 13:33

Приватбанк не повернуть Коломойському: рішення Верховного суду

Касаційний господарський суд Верховного суду відхилив касаційні скарги Коломойського та Triantal Investments Ltd щодо повернення ПриватБанку. Рішення є остаточним та підтверджує законність націоналізації 2016 року.

Приватбанк не повернуть Коломойському: рішення Верховного суду

Касаційний господарський суд Верховного суду відхилив касаційні скарги Коломойського та Triantal Investments Ltd щодо повернення ПриватБанку. Рішення є остаточним та підтверджує законність націоналізації 2016 року.

Сьогодні, 26 листопада, Касаційний господарський суд Верховного суду виніс остаточне рішення у пʼятирічній справі щодо повернення Приватбанку колишнім власникам, відхиливши касаційні скарги Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd. Пише УНН із посиланням на НБУ.  

26 листопада 2024 року Верховний Суд остаточно підтвердив, що ПриватБанк не може бути повернутий колишнім власникам. Суд відхилив касаційні скарги Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd, залишивши в силі рішення нижчих інстанцій про закриття справи щодо повернення банку.

Справу було відкрито за позовом ексакціонерів проти Національного банку, Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, ПриватБанку та Фонду гарантування вкладів. Суд вкотре зазначив, що процедура націоналізації ПриватБанку у 2016 році була законною, а права колишніх власників не порушені.

Рішення базувалося на положеннях закону №590-ІХ, який регулює банківську діяльність. Як зазначив представник Національного банку Віктор Григорчук, це ще раз підтверджує неможливість повернення ПриватБанку у власність колишніх акціонерів.

Деталі справи

Націоналізація "ПриватБанку" відбулася 18 грудня 2016 року через його фінансову неспроможність. Національний банк України виявив серйозні проблеми з достатністю капіталу, кредитним портфелем та дотриманням нормативів.

Після проведення стрес-тесту стало зрозуміло, що масштаби проблем банку загрожують стабільності всієї банківської системи України. НБУ рекомендував власникам "ПриватБанку" провести необхідні трансформації, зокрема перевести кредитну заборгованість на прозорі бізнеси з реальними заставами, які б забезпечили адекватність капіталу. Проте ці вимоги не були виконані в повному обсязі та вчасно.

Станом на 2016 рік він обслуговував понад 22 мільйони клієнтів, забезпечував близько 60% транзакцій у країні та випустив половину платіжних карток в Україні. У банку було зосереджено 40% депозитів усієї банківської системи. До передачі банку державі його акціонерами були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які контролювали 92% акцій.

15 лютого 2023 року Велика палата Верховного Суду вперше застосувала "антиколомойський" закон №590, підтвердивши, що "ПриватБанк", націоналізований у 2016 році, не повернеться колишнім власникам. 15 листопада 2023 року шостий апеляційний адмінсуд Києва також визнав націоналізацію законною, скасувавши рішення ОАСК 2019 року, яким задовольнили позов Ігоря Коломойського.

"Антиколомойський" закон, ухвалений у травні 2020 року, забороняє скасовувати націоналізацію банків і дозволяє колишнім власникам претендувати лише на грошову компенсацію. Цей закон став вимогою МВФ для надання кредиту.

Справи щодо націоналізації, зокрема позов ексголови правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета, показують, що колишні власники намагались оскаржити процес через численні судові позови. Однак ключові рішення судів підтвердили законність націоналізації.

Источник: УНН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить