Масова загибель великих котів у заповіднику Вашингтона: пташиний грип атакує хижаків
20 великих котів, включаючи тигра та пум, загинули від пташиного грипу в притулку штату Вашингтон. Заповідник закрито на карантин, проводиться масштабна дезінфекція території.
Масова загибель великих котів у заповіднику Вашингтона: пташиний грип атакує хижаків
20 великих котів, включаючи тигра та пум, загинули від пташиного грипу в притулку штату Вашингтон. Заповідник закрито на карантин, проводиться масштабна дезінфекція території.
Двадцять великих котів, серед яких напівбенгальський тигр і чотири пуми, загинули в притулку в штаті Вашингтон між листопадом та груднем після того, як заразилися пташиним грипом. Про це пише The New York Times з посиланням на директора закладу, передає УНН.
Деталі
"Ми ніколи не стикалися з чимось таким, зазвичай вони помирають від старості", — сказав Марк Метьюз, засновник і директор Центру захисту диких котів у Шелтоні, штат Вашингтон.
Три інших коти одужали, а один залишався в критичному стані.
Заповідник повідомив у п’ятницю, що заклад знаходиться на карантині і буде закритий до подальших вказівок, поки не буде завершено дезінфекцію.
Вірус почав з’являтися в листопаді серед пум, коли кілька котів почали мати симптоми, схожі на пневмонію. За кілька днів інші види також почали хворіти.
23 листопада помер перший кіт — пума, а у кількох інших стало погіршуватися здоров’я наступними днями. Останнім котом, який помер 13 грудня, став африканський серваль. Деякі коти мали спільну стіну між своїми вольєрами, але не контактували безпосередньо.
Зараз у заповіднику залишилося лише 17 котів.
Він також зазначив, що притулок співпрацює з чиновниками для визначення джерела вірусу, хоча було важко з’ясувати, як він потрапив на територію. Можливо, пташиний послід потрапив до вольєрів котів або м’ясо, яке використовувалося для їхнього годування, містило вірус, додав він.
Притулок прибрав 8 000 фунтів їжі, що зберігалася в морозильнику, щоб уникнути подальших інфекцій, і почав процес санітарної обробки, який може зайняти кілька місяців.
"Ми маємо пройти і продезінфікувати кожен вольєр… Будь-яку солому чи органічні матеріали потрібно вивезти, запакувати та спалити, потім знову продезінфікувати. Після цього потрібно дати всьому відстоятися кілька тижнів", — сказав Метьюз.
Працівники притулку носять захисний одяг та маски, а також дезінфікують своє взуття, щоб запобігти поширенню вірусних часток.
Кішки особливо вразливі до пташиного грипу. Нова версія вірусу пташиного грипу H5N1 з’явилася в 2020 році і швидко поширюється по всьому світу, заражаючи птахів і інших ссавців.
Департамент рибного господарства та дикої природи штату Вашингтон повідомляв на початку цього місяця, що підтвердив випадки пташиного грипу серед "численних" диких птахів цієї осені, а нещодавно було підтверджено, що дві пуми в іншій частині штату, в окрузі Клааллам, були заражені вірусом H5N1.
Читайте також
У Київському зоопарку оселили разом нутрій та індійських дикобразів.
Источник: УНН