"Конвертуємо свої донати у допомогу" - історії переможців благодійного забігу на підтримку ЗСУ

05.11.24 - 11:36

"Конвертуємо свої донати у допомогу" - історії переможців благодійного забігу на підтримку ЗСУ

Історії переможців благодійного забігу на підтримку ЗСУ.

"Конвертуємо свої донати у допомогу" - історії переможців благодійного забігу на підтримку ЗСУ

Історії переможців благодійного забігу на підтримку ЗСУ.

27 жовтня у Києві на Трухановому острові відбувся фінальний забіг серії "RUN 4 VICTORY", передає УНН.

Деталі

Захід зібрав майже тисячу учасників з усієї України. До благодійного марафону долучилися військові, цивільні, діти і навіть робот-пес.

Організаторами забігу в Києві стали міжнародна компанія МХП, благодійний фонд "МХП-Громаді" та спортивна спільнота "Характер". Під час події збирали кошти на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України "Хартія".

Учасники бігли на дистанціях 2, 5, 10 і 21 км. До заходу долучилися понад 100 нацгвардійців. Для учасників з порушенням опорно-рухового апарату та людей з ампутаціями була доступна інклюзивна траса - 2 км. Діти бігли 200, 400 і 800 м.

Переможцем півмарафону - 21 км - став Артем Казбан. Він вдруге взяв участь у забігу "RUN 4 VICTORY". Пробіг за 1 год 7 хв 29 с. У Черкасах Артем здобув перемогу на дистанції у 10 км.

"Не думав про перемогу до старту. Але поставив собі задачу пробігти на час, щоб покращити результати", - розповів Казбан.

Найдовшими його забігами були марафони у 2019 та 2021 роках - пробіг тоді по 42 км. Потім зробив перерву через пандемію, а пізніше - повномасштабне вторгнення. Переважно зосереджується на дистанціях 10-15 км. Однак цьогоріч у жовтні Артем знову подолав марафон на Чемпіонаті України і посів третє місце. Також минулого року він став призером Чемпіонату Європи на дистанції 10 км, пробігши трасу за 29 хв.

"До першого марафону тренувався близько року. Виходив на пробіжки по 20-25 км сім разів на тиждень. Зараз тренуюсь частіше ввечері. У цій справі не треба поспішати. Якщо починати надто швидко чи з довгих дистанцій, то можна швидко втратити бажання і мотивацію. Початківці можуть стартувати з 2-3 кілометрів, поступово переходити до довших пробіжок", - говорить Артем.

Казбан служить у Національній гвардії України понад 15 років і особисто знає багатьох бійців "Хартії". Тому для спортсмена було дуже важливо підтримати забіг на Трухановому острові в Києві. Як військовий, Артем міг зареєструватися безкоштовно для участі, але вирішив задонатити, щоб допомогти бригаді.

Встановив особистий рекорд і став переможцем на дистанції 10 км учасник заходу Максим Аненко.

"Траса на Трухановому острові дуже класна і швидка, ще й погода сприяла бігу. Загальний мій час - 31 хвилина 28 секунд. Це особистий рекорд і перший забіг "RUN 4 VICTORY, у якому взяв участь", - поділився враженнями спортсмен.

Кілька тижнів до цього Аненко подолав свій перший у житті марафон. Однак зміг швидко відновитися і долучитися до забігу на Трухановому острові в Києві. Бігом спортсмен займається більше ніж три роки.

"Думав спершу, що не зможу відійти від марафону. Хоч ноги були і не досить швидкі, але мені вдалося перемогти на дистанції 10 кілометрів. Спорт є невідʼємною частиною мого життя. Він допомагає позбутися кортизолу - гормону стресу. Оскільки в українців останнім часом багато переживань, то спорт - хороший інструмент, щоб впортатися зі стресом. А біг взагалі є одним із найдоступніших видів спорту, бо кросівки чи кеди є у всіх. Просто вийшов, побігав, трохи розрядився - і настрій покращився", - додав Аненко.

Наступним спортсмен планує пробігти пів марафон у Дніпрі.

"Конвертуємо свої донати у допомогу, а ще - активно і з користю проводимо час. Окрім цього, біг заряджає і налаштовує на продуктивний день. Тренуюся зранку перед роботою, і це покращує продуктивність. Також біг обʼєднує людей - це спільнота однодумців. Я є учасником бігового клубу, із яким часто проводимо різні заходи, благодійні збори", - підсумував Максим.

Дмитро Харченко переміг на дистанції 5 км. Бігом він займається вже 14 років, працює тренером у "Лабораторії бігу" в Києві. Максимальна дистанція спортсмена - 42 км.

"Під час забігу на Трухановому острові я планував перемогти, тримав хороший ритм, і мені все вдалося", - ділиться Дмитро.

Тренується спортсмен шість-сім разів на тиждень. У середньому під час пробіжки долає від 10 до 12 км.

"Це спокійний біг, або пʼять разів на тиждень пробіжка у повільному темпі до 12 км і раз - інтервальні й швидкі тренування. Наприклад, кілометр швидко, 400 метрів повільно. Раджу всім бігати, так життя стає яскравішим. Також завдяки тренуванням зменшується вплив стресу", - пояснює Харченко.

Забіги "Run4Victory" відбулись у Тернополі, Вінниці, Черкасах, Ладижині, Києві. Під час перших чотирьох вдалося зібрати понад 2 млн грн. На київському заході задонатили близько 800 тис. грн, які будуть направлені на забезпечення потреб військових на фронті.

Довідка

"МХП-Громаді" - український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія - комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 13 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

Источник: УНН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить