Індекс мікросхем Китаю наблизився до 3-річного максимуму на тлі заборони США щодо чіпів TSMC

11.11.24 - 15:16

Індекс мікросхем Китаю наблизився до 3-річного максимуму на тлі заборони США щодо чіпів TSMC

Індекс CSI Semiconductor зріс на 6% після заборони США на постачання передових чіпів TSMC до Китаю. Це може прискорити розвиток власного виробництва напівпровідників у Китаї.

Індекс мікросхем Китаю наблизився до 3-річного максимуму на тлі заборони США щодо чіпів TSMC

Індекс CSI Semiconductor зріс на 6% після заборони США на постачання передових чіпів TSMC до Китаю. Це може прискорити розвиток власного виробництва напівпровідників у Китаї.

Китайський індекс напівпровідників підскочив у понеділок майже до трирічного максимуму на тлі ставок на те, що розпорядження США про припинення поставок передових чіпів TSMC китайським клієнтам може прискорити зусилля Пекіна щодо самозабезпечення, повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Як повідомляється, TSMC з понеділка призупинить постачання деяких складних чіпів деяким китайським клієнтам після одержання листа від Міністерства торгівлі США про запровадження експортних обмежень на цю продукцію.

Аналітики заявили, що хоча цей крок може призвести до деяких короткострокових проблем для китайських фірм, які займаються розробкою чіпів для прискорювачів штучного інтелекту і графічних процесорів, він може принести користь внутрішньому сектору виробництва чіпів, оскільки у компаній буде мало альтернатив.

Індекс CSI Semiconductor підскочив більш ніж на 6% під час торгів у понеділок до найвищого значення з 20 грудня 2021 року, тоді як індекс CSI Integrated Circuits зріс на 5%. Акції SMIC, найбільшого у Китаї ливарного заводу та головної альтернативи TSMC у країні, зросли більш ніж на 4%.

"У середньостроковій та довгостроковій перспективі це змусить реорганізувати ланцюжок поставок, збільшить попит на внутрішні передові виробничі потужності та сприятиме технологічним проривам у напівпровідниковому обладнанні та матеріалах", - ідеться у замітці китайської брокерської компанії Cinda Securities, опублікованій у неділю.

Декілька китайських технологічних фірм і розробників мікросхем в останні роки намагалися розробити власні передові процесори після того, як США ввели санкції проти Huawei Technologies і заборонили таким компаніям, як Nvidia та AMD, продавати свої найскладніші мікросхеми в Китай.

Багато хто покладається на тайванську TSMC, провідного світового контрактного виробника мікросхем, для виробництва. У третьому кварталі 11% виторгу TSMC надійшло з Китаю, повідомила компанія.

США ввели обмеження на експорт чіпів TSMC із 7-нанометровим або більш просунутим дизайном, повідомляє Reuters.

Єдиним ливарним заводом у Китаї, здатним виробляти чіпи з 7-нанометровим технологічним процесом, є SMIC, який відомий тим, що допомагає Huawei виробляти чіпи, що використовуються в останніх смартфонах, включаючи Mate 60 і Pura 70.

Аналітики кажуть, що SMIC виробляє такі передові чіпи, використовуючи обладнання, яке постачають такі компанії, як нідерландська ASML і американська Applied Materials, яке їй вдалося накопичити до набрання чинності санкціями США.

Проте SMIC зіткнулася з труднощами в нарощуванні виробництва через експортний контроль США, який забороняє їй закуповувати обладнання, необхідне для передового виробництва чіпів, тоді як вітчизняні альтернативи ще готові до цього, пише видання.

У лютому агентство Reuters повідомило, що через виробничі обмеження SMIC довелося віддати пріоритет виробленню ШІ-чіпів для Huawei, а не чіпів для смартфонів, оскільки перший вважається більш стратегічно важливим.

Источник: УНН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить