Експерти КНДІСЕ досліджують російську зброю: у деяких випадках ідентифікують до 90% іноземних компонентів

27.11.24 - 16:30

Експерти КНДІСЕ досліджують російську зброю: у деяких випадках ідентифікують до 90% іноземних компонентів

КНДІСЕ досліджує російську та іранську зброю, що використовується проти України. У деяких зразках виявлено до 90% іноземних компонентів, включаючи деталі з Японії, Китаю та європейських країн.

Експерти КНДІСЕ досліджують російську зброю: у деяких випадках ідентифікують до 90% іноземних компонентів

КНДІСЕ досліджує російську та іранську зброю, що використовується проти України. У деяких зразках виявлено до 90% іноземних компонентів, включаючи деталі з Японії, Китаю та європейських країн.

У Київському науково-дослідний інститут судової експертизи (КНДІСЕ) розповіли про деталі дослідження російської та іранської зброї, що використовується у війні проти України. Експерти КНДІСЕ працюють над дослідженням частин та уламків ракет, дронів й інших зразків зброї, які використовує ворог проти України. Спеціалісти встановлюють тип зброї, особливості її застосування, ідентифікують іноземні компоненти, які часто потрапляють у зброю, незважаючи на санкції,  та з’ясовують їх походження, пише УНН.

Санкції діють, але не ідеально

Як розповіли експерти лабораторії військових досліджень КНДІСЕ, значна частина компонентів російських ракет і дронів є іноземного походження. За їхніми словами, у  деяких випадках це число сягає 85–90% від загальної кількості деталей.

"Серед останніх об’єктів досліджень, аналізувалась російська крилата ракета Х-69, яка була прийнята на озброєння країною-агресором лише у 2023 році. Так, у системах керування й забезпечення польоту наразі вже ідентифіковано компоненти японського виробництва", — зазначили фахівці.

Серед іншого, за даними КНДІСЕ, у російських дронах-камікадзе з маркуванням "Герань 2" ("Shahed 136") використовуються китайські двигуни, японські підшипники та польські бензонасоси. Тому, як виявляється навіть після введення санкцій росія знаходить способи отримувати комплектуючі через треті країни, або у вигляді товарів подвійного призначення.

"Шахеди" — технологічний мікс

За словами експертів Інституту, дослідження показують, що дрони-камікадзе "шахеди", які росія використовує у війні проти України, пройшли кілька етапів модифікації.

Зокрема, перші моделі базувалися на іранських компонентах, багато з яких виготовлялися на основі китайських технологій. На наступному етапі росія почала збирати дрони із готових машинокомплектів, отриманих із Ірану, додавши свої бойові частини.

Останні ж версії дронів "шахед-К" вже виготовляються в росії, але з іноземними компонентами — від китайських двигунів до японських підшипників.

"На одному з останніх досліджених "шахедів" ідентифіковано карбюратор, виготовлений в Ірландії. Ця деталь була офіційно придбана через китайську компанію, яка використовує такі компоненти для сільськогосподарської техніки", — розповіли експерти КНДІСЕ.

Північнокорейські ракети — загроза, але з обмеженнями

Фахівці Інституту також досліджують застосування росією північнокорейських ракет, типу KN-23/24.

"Особливість даного типу зброї  полягає в потужній бойовій частині, але їхня точність викликає великі сумніви. Крім того, вважаємо, що значні прогалини спостерігаються власне у системах навігації, які часто не спрацьовують, що робить у загальному контексті менш ефективними. Однак це не заперечує факт небезпеки для українських громадян", — зазначили експерти.

За їхніми словами, у цих ракетах також виявлено компоненти іноземного походження, що свідчить про важливість продовження посилення санкційного тиску й контролю.

Експерти наголошують, що, хоча санкції працюють, багато компонентів для російської зброї потрапляють через треті країни або в обхід обмежень. "Важливо відстежувати походження компонентів і перекривати такі шляхи постачання. Наприклад, після звернення української сторони до Польщі за фактами виявлення компонентів польських компаній був відчутний результат", — підкреслили у КНДІСЕ.

Українські дослідники продовжують передавати зібрані докази міжнародним партнерам, у тому числі для розгляду в судах, таких як Гаазький трибунал. Це є важливим кроком у боротьбі за справедливість і посилення санкційного тиску на росію.

Додамо

Варто зазначити, що росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці КНДІСЕ у коментарі УНН розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї.  Ворог використовує не лише західні компоненти. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю.

Крім того, експерти КНДІСЕ встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі.

Источник: УНН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить