До 50 тисяч маріупольців покинули Україну: частина повернулася в окуповане місто через житло - міськрада
До 50 тисяч маріупольців покинули Україну через війну. Окупанти вимагають від власників вцілілого житла повернутися в місто, інакше конфіскують нерухомість.
До 50 тисяч маріупольців покинули Україну: частина повернулася в окуповане місто через житло - міськрада
До 50 тисяч маріупольців покинули Україну через війну. Окупанти вимагають від власників вцілілого житла повернутися в місто, інакше конфіскують нерухомість.
російські окупанти змушують жителів зруйнованого Маріуполя повертатися до міста, щоб зберегти право на вціліле житло. Якщо власники не підтвердять свої права, нерухомість конфіскують. Ці дії – частина пропагандистської кампанії країни-агресора, яка намагається створити ілюзію "відновлення" міста, тоді як насправді права маріупольців систематично порушуються, а умови для життя залишаються катастрофічними. Про це повідомила Маріупольська міська рада, передає УНН.
За останні 3 роки з України виїхали 30-50 тисяч маріупольців. Про це свідчать дані центрів "Ямаріуполь" та "Спротиву". Частина з тих людей все ж таки повернулась у Маріуполь. Проте немає точної інформації, скільки з них залишилися в місті, а скільки згодом виїхали.
Як росія маніпулює маріупольцями
В інформаційному просторі активно обговорюється питання повернення людей на тимчасово окуповані території, зокрема до Маріуполя.
"Чому деякі люди їдуть? Країна-агресор цілеспрямовано створює справжню пастку для українських родин, використовуючи звичні для себе інструменти – пропаганду, беззаконня та маніпуляції", - йдеться у повідомленні міського голови Вадима Бойченко.
Після того, як російські війська знищили понад 1000 багатоповерхівок у Маріуполі, залишивши без житла 67 тисяч родин, окупанти висувають людям ультиматум. Власників вцілілих будинків змушують повертатися, аби засвідчити своє право на житло. В іншому випадку – майно відберуть.
"Насправді це пастка. Адже все це робиться лише для того, щоб створити пропагандистську картинку відновлення міста, але насправді Маріуполь залишається напівзруйнованим, а правами самих маріупольців нехтують", - додали у Маріупольській міськраді.
Чому не варто повертатися
Українська влада закликає маріупольців не повертатися на окуповану територію. Виконання вимог росіян не гарантує безпеки чи справедливого ставлення. У Маріуполі, як і на інших окупованих територіях, панує свавілля російських військових і адміністрацій.
Україна готує програми підтримки для переселенців, хоча через війну це складний і тривалий процес.
"Так, ми всі хочемо, щоб ця робота йшла якомога швидше, але Україна переживає вкрай складні часи саме через російську агресію", - йдеться у повідомленні.
У міськраді підсумували, що після звільнення Маріуполя український закон знову діятиме, і влада працюватиме над поверненням справедливості та забезпеченням прав усіх жителів.
Раніше
Нардеп і член комітету Верховної Ради з питань прав людини Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, з них приблизно 70 тисяч осіли в Маріуполі. Як причину він назвав недостатню підтримку переселенців з боку держави, зокрема відсутність житла, соціальних виплат і можливостей для працевлаштування.
Пізніше Ткаченко спростував свої слова, визнавши, що це було "емоційне та необґрунтоване припущення".
Заяви про масове повернення ВПО різко засудила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук. Вона підкреслила, що подібні висловлювання є "брехнею та спробою привернути увагу на болючій темі"
Источник: УНН