Безкоштовні спортивно-оздоровчі заняття у Броварах: як місто підтримує військових та їх родини
Броварська міська рада запровадила безкоштовні спортивно-оздоровчі програми для військових та їх родин. Серед них - плавання у басейні "Купава" та дайвінг-реабілітація для поранених бійців.
Безкоштовні спортивно-оздоровчі заняття у Броварах: як місто підтримує військових та їх родини
Броварська міська рада запровадила безкоштовні спортивно-оздоровчі програми для військових та їх родин. Серед них - плавання у басейні "Купава" та дайвінг-реабілітація для поранених бійців.
У Броварах діють важливі соціальні програми, спрямовані на реабілітацію та підтримку українських військових, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та членів родин загиблих захисників. Зокрема, одна з таких ініціатив пропонує безкоштовні спортивно-оздоровчі заняття для учасників бойових дій та їхніх рідних. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповіла радниця міського голови Броварів Олена Акопян.
Для захисників і захисниць України і членів сімей загиблих у нас є програма по спортивно-оздоровчих заняттях з плавання. Броварська міська рада видає спеціальні посвідчення на відвідування плавального басейну "Купава", вони безкоштовні, і люди мають можливість з 8 ранку до 21 вечора відвідувати басейн в рамках цієї програми. Це важлива ініціатива не лише для мешканців Броварів, а й для ВПО, які зараз тут. Ми допомагаємо людям відновитися психологічно та фізично, адже вода має значний лікувальний ефект
- розповіла Акопян.
Окрім того, вона зазначила, що у Броварах запустили програму з дайвінг-реабілітації для поранених військових.
"Ми розглядаємо цю програму як реабілітаційну для військових та їхніх рідних. Але важливо, щоб кожен учасник пройшов медичне обстеження і мав дозвіл від лікаря", - зазначила Олена Акопян.
Вона розповіла, що у цій програмі можуть брати участь люди з різними видами поранень, зокрема черепно-мозковими травмами та контузіями, що потребує особливих умов для занять та медичного супроводу. Але їхня участь можлива лише з дозволу лікаря.
За її словами, місцева влада наразі дбає про те, щоб під час дайвінг-реабілітації з пораненими знаходились спеціалісти, реабілітологи і медичні працівники.
Акопян додала, що на цьому тижні вже відбулося перше заняття з дайвінг-реабілітації, його відвідали дві людини. Наступне заняття буде у суботу.
Ми допомагаємо людям відновитися психологічно, не тільки ВПО, а й поранені, люди, які поруч разом зі своїми рідними військовими – вони всі проходять через стрес, і ми таким чином намагаємося відновити людей і переключитися від цієї проблеми, вода взагалі лікує
- розповіла вона.
Ці програми є прикладом важливих соціальних ініціатив, спрямованих на підтримку та відновлення тих, хто постраждав від війни, допомагаючи їм знайти сили для життя і продовжувати боротьбу за свої права та гідне майбутнє.
Нагадаємо
Раніше УНН розповідав, що міська влада Броварів розробляє програму на 4-5 років для покращення доступності та комфортного пересування людей з обмеженими можливостями. Зокрема, у Броварській громаді планують облаштувати спеціальні підйомники для осіб з інвалідністю в багатоквартирних будинках. За словами міського голови Ігоря Сапожко, цей варіант оптимальний для старих багатоквартирних будинків громади.
Нещодавно у Броварському міському ветеранському центрі запустили проєкт з навчання дайвінгу для військових, які втратили кінцівки, членів сімей загиблих та ВПО. Заняття проходять у басейні "Купава" та включають теоретичну і практичну підготовку.
Источник: УНН