Байден прискорює військову допомогу Україні на тлі ймовірної зміни політики Трампа - WP

02.12.24 - 17:02

Байден прискорює військову допомогу Україні на тлі ймовірної зміни політики Трампа - WP

Адміністрація Байдена пришвидшує постачання зброї Україні через побоювання зміни політики після можливої перемоги Трампа. США також закликають Україну знизити призовний вік для поповнення військових ресурсів.

Байден прискорює військову допомогу Україні на тлі ймовірної зміни політики Трампа - WP

Адміністрація Байдена пришвидшує постачання зброї Україні через побоювання зміни політики після можливої перемоги Трампа. США також закликають Україну знизити призовний вік для поповнення військових ресурсів.

Адміністрація чинного президента США Джозефа Байдена пришвидшує постачання зброї Україні на мільярди доларів через побоювання, що політика США щодо війни може змінитися після інавгурації Дональда Трампа.

Про це повідомляє The Washington Post, пише УНН.

Адміністрація Байдена вже 11 годин намагається надати Україні додаткове озброєння на мільярди доларів, що викликає занепокоєння всередині країни щодо того, що це може призвести до розмивання американських запасів і виснаження ресурсів з інших гарячих точок, повідомили офіційні особи.

Ця ініціатива також зумовлена посиленням російських атак і швидким захопленням територій. У Вашингтоні сподіваються, що нові постачання, разом із дозволом Байдена на ракетні удари вглиб росії та використання протипіхотних мін, допоможуть Києву отримати перевагу.

Однак частина адміністрації вважає, що без збільшення чисельності українських військових ситуацію не вдасться суттєво змінити. США закликають Україну знизити призовний вік з 25 до 18 років, щоб залучити необхідних 160 000 новобранців. У Вашингтоні закликають українське керівництво скористатися новими поставками для зміцнення армії та протистояння агресії.

Ми абсолютно точно продовжимо надсилати Україні зброю та обладнання. Ми знаємо, що це життєво важливо. Але так само, як і людські ресурси на даному етапі.Насправді, ми вважаємо, що людські ресурси - це найбільш життєво важлива потреба, яку вони мають. Тому ми також готові посилити наші тренувальні можливості, якщо вони зроблять відповідні кроки для поповнення своїх лав

- заявив минулого тижня речник Білого дому Джон Кірбі. 

Один із високопосадовців адміністрації зазначив, що хоча через затримку військової допомоги США Україна певний час відчувала дефіцит озброєнь, ситуація суттєво покращилася після того, як Конгрес у квітні схвалив додаткове фінансування в розмірі 61 мільярда доларів.

Розрив у озброєннях між Україною та росією ще не повністю подоланий, але ситуація значно краща. Що стосується живої сили, то це вже питання математики та фізики

- заявив чиновник.

Він та інші коментували на умовах анонімності, щоб відкрито обговорити чутливі оцінки стану бойових дій та стратегію адміністрації Байдена.

Я не намагаюся звинуватити Україну в чомусь. Для них це дуже складне питання, але протягом останнього року, особливо останнього року, вони просто не мобілізують і не тренують достатньо солдатів, щоб замінити втрати на полі бою

- додало джерело.

Результати зовнішньополітичних зусиль адміністрації Байдена формують його спадщину після першого терміну, позначеного кризами: падінням Афганістану, найбільшою сухопутною війною в Європі з часів Другої світової війни та нестабільністю на Близькому Сході після відповіді Ізраїлю на атаку ХАМАСу в жовтні 2023 року.

Тим часом Дональд Трамп пообіцяв завершити війну в Україні за 24 години після вступу на посаду. Він оголосив про призначення Кіта Келлога, відставного генерала та високопосадовця його попередньої адміністрації, спеціальним посланником у справах росії та України.

Келлог пропонує обумовити подальшу допомогу Україні її участю в переговорах про припинення конфлікту, хоча також вважає за потрібне ще більш активно озброювати Київ, щоб змусити Кремль піти на поступки.

Попри занепокоєння військовими успіхами росії, представники адміністрації Байдена заявили, що серйозного прориву українських оборонних ліній найближчим часом не очікується. Водночас вони попереджають, що активне використання решти коштів із пакета допомоги в 61 мільярд доларів може призвести до перенапруження ресурсів США. Особливу тривогу викликає зниження запасів перехоплювачів ППО та артилерійських снарядів, які важко швидко поповнити.  

Це може вплинути на військову готовність США до вирішення конфліктів у інших гарячих точках на Близькому Сході та в Азії.Один із високопосадовців оборонного відомства наголосив, що ризик короткострокового прискорення допомоги Україні полягає у зменшенні ресурсів для інших місій. Зараз військові змушені виділяти більше повітряних засобів і особового складу для транспортування обладнання до Європи."Ми аналізуємо, які варіанти можливі для прискорення допомоги і яку ціну це матиме для інших завдань США у світі", — зазначив представник.

Нагадаємо

 Український президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на додаткові переговори з новим президентом США Дональдом Трампом, щоб пояснити "певні речі більш детально".

Источник: УНН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить