АРМА після критики анонсувала оновлення реєстру арештованих активів

01.11.24 - 20:14

АРМА після критики анонсувала оновлення реєстру арештованих активів

Голова АРМА Олена Дума обіцяє запустити модернізований реєстр арештованих активів на початку 2025 року. Оновлена база міститиме розширену інформацію про майно, кошти та міжнародну співпрацю.

АРМА після критики анонсувала оновлення реєстру арештованих активів

Голова АРМА Олена Дума обіцяє запустити модернізований реєстр арештованих активів на початку 2025 року. Оновлена база міститиме розширену інформацію про майно, кошти та міжнародну співпрацю.

Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума після критики антикорупційних експертів анонсувала запуск оновленого Реєстру арештованих активів на початку 2025 року. Модернізована база міститиме інформацію про земельні ділянки, нерухоме майно, арештовані кошти і суму коштів, які повернуті власникам, пише УНН.

Деталі

АРМА має управляти активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, з метою збереження чи збільшення їх економічної вартості. Для того, щоб зберегти чи примножити вартість активу, його потрібно оцінити і за законом внести ці дані у Реєстр арештованих активів. Однак, реальність виглядає інакше, і наочним прикладом цього може слугувати історія з приховуванням оцінки санаторію "Трускавець" та переданих в АРМА сміттєвозами.

Transparency International Ukraine у своєму звіті розкритикувало АРМА за неповний і з численними недоліками реєстр арештованого майна. Антикорупційні експерти рекомендували агентству попрацювати на його наповненням.

Реагуючи на суспільну критику, Олена Дума повідомила про оновлення реєстру арештованого майна. За її словами, оновлена база даних міститиме відомості про ОВДП у валюті; передані арештовані активи в інтересах держави за спеціальною процедурою; оцінювачів та рецензій на звіти, з відповідними документами; Міжрегіональні територіальні управління АРМА, які відповідають за управління активами на відповідній території; Міжнародні міжвідомчі угоди.

Окремі розділи реєстру також висвітлюватимуть інформацію про про земельні ділянки, нерухоме майно, арештовані кошти, суму коштів, які повернуто власникам, кількість ухвал про зняті арешти, а також про житлову та нежитлову нерухомість.

"Очікуємо вже у 2025 році новий Реєстр", - з гордістю заявила Дума.

Вона також повідомила, що в процесі створення оновленого реєстру АРМА зверталося до міжнародних організацій з Сінгапуру та Португалії. За словами голови агентства, така співпраця допомогла розширити можливості майбутнього реєстру. Однак, подробиць щодо конкретних досягнень цієї співпраці вона не надала.

Проблема полягає в тому, що АРМА під керівництвом Олени Думи часто реагує тільки після тиску громадськості та розголосу в медіа. Виникає запитання: чому агентство не виконує свої обов’язки належним чином з самого початку? Однією з головних причин, на думку експертів, є можливі корупційні мотиви. Зокрема, експерт з питань безпеки Сергій Шабовта заявив, що Агентство з розшуку і менеджменту активів – це інструмент "корупції і розкрадання".

Окрім того, виникають сумніви щодо політичної незалежності керівництва АРМА. Зокрема, нещодавно стало відомо про можливі кулуарні домовленості, що мають місце в АРМА під керівництвом Олени Думи. За інформацією поінформованих джерел УНН, близький соратник колишнього заступника глави адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова – юрист та екснардеп Валерій Писаренко регулярно приїздить у центральний офіс АРМА у Києві на зустрічі особисто з Оленою Думою. Мета його візитів нібито полягає в обговоренні передачі великих арештованих активів на користь певних впливових осіб, зокрема Юлії Тимошенко. Серед таких активів опинився, наприклад, столичний ТРЦ "Гулівер".

Відразу після публікації цього матеріалу в АРМА поспішили відмежуватися від цих візитів. Заявили, що у журналі відвідувачів з прізвищем і ім’ям Валерій Писаренко немає, а Олена Дума взагалі "не знайома" з екснардепом.

Однак, забули вказати, що в їхній головний офіс можна увійти ще через чотири "чорні" входи та залізти через вікно по двом пожежним драбинам, де немає журналів відвідувань та охорони.

Загалом же, заяви про непрозору та неефективну роботу АРМА та його очільниці Олени Думи звучали вже неодноразово. На сайті Кабінету міністрів України навіть з’явилася петиція з закликом звільнити Олену Думу з посади через її ймовірні зв’язки з проросійськими політиками та неефективне управління арештованими активами.

Источник: УНН

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить