Ноутбук — дорога техніка, і якщо він вийде з ладу, це буде досить неприємно. Якщо ви користуєтеся ним для роботи, то й стежити за пристроєм треба дбайливо. Один з найвразливіших елементів автономного приладу — акумуляторна батарея.
Ноутбук — дорога техніка, і якщо він вийде з ладу, це буде досить неприємно. Якщо ви користуєтеся ним для роботи, то й стежити за пристроєм треба дбайливо. Один з найвразливіших елементів автономного приладу — акумуляторна батарея. Ми розповімо вам, як треба заряджати ноутбук, які поради вже застарілі та що робити, щоб акумулятор прослужив якомога довше.
Якщо у вас є спеціальний зарядний пристрій, то не треба експериментувати. Хоча ноутбуки у деяких випадках можна заряджати і від електрогенераторів, і від сонячних батарей, і навіть від автоприкурювача, краще робити це за допомогою оригінальних адаптерів, підключених до мережі 220 В.
Якщо вдома немає електропостачання, можна користуватися зовнішнім накопичувачем. Але не всі вони підходять, тому якщо ви шукаєте повербанк у Харкові спеціально для ноутбука, звертайте увагу на його місткість та розʼєми.
Дехто радить робити кілька повних розряджень і заряджень акумулятора. Мовляв, після таких маніпуляцій батарея працюватиме довше. Це абсолютно марно, бо такі цикли ніяк не впливають на стан конденсаторів.
Колись також продавці техніки радили робити заряджання тільки після повної розрядки акумулятора. Це доцільно тільки для акумуляторів попереднього покоління. Сучасні літій-іонні батареї, якими оснащена вся автономна техніка в інтернет-магазині Алло у Харкові, треба постійно тримати на рівні 30–80% заряду.
Існує ще один міф, що під час роботи від мережі акумулятор треба виймати з ноутбука. Це актуально, лише якщо ви будете працювати від мережі протягом наступних 2–3 місяців. У всіх інших випадках зняття батареї немає ніякого сенсу.
Повністю справний ноут можна заряджати нескінченно, і це не зашкодить АКБ, бо в неї є вбудований контролер, який автоматично зупиняє процес при досягненні 100%.
Щоб подовжити термін експлуатації АКБ на ноуті, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
Будь-яка акумуляторна батарея з часом втрачає місткість і виходить з ладу, навіть якщо нею взагалі не користуватися. Наші поради допоможуть збільшити термін експлуатації АКБ, але не довше, ніж це передбачено технічними можливостями.