Плитка для ванної кімнати, як оздоблювальний матеріал

28.10.23 - 17:07

first_imageВанна кімната є невід'ємною частиною кожної квартири, без неї в сучасному світі людина не уявляє свого життя. Ремонт у ванній - справа трудомістка і невідкладна, до якої потрібно приступати без лінощів.

Якісна робота звільнить господаря на кілька років від зайвих турбот, радуватиме око. А щоб досягти поставленої мети з ремонту ванної кімнати, необхідно підібрати гідні оздоблювальні матеріали.

Найчастіше при обробці ванної кімнати використовується керамічна плитка. Працювати з цим матеріалом зручно за рахунок його добрих експлуатаційних якостей. За допомогою керамічної плитки можна реалізувати будь-які дизайнерські рішення за рахунок різноманітних видів декорованої плитки, що реалізується на ринку.

Чому ж кахель такий популярний при ремонті ванних кімнат?

Матеріал виготовлений із натуральних компонентів, основна складова кахлю – глина. У будь-якому міському приміщенні керамічна плитка є в інтер'єрі як офісних приміщень, так і квартир. І також кераміка є стародавнім матеріалом, оскільки вона використовувалася для декорування житлових приміщень перських, єгипетських палаців, а пізніше – будинків знаті у різних країнах. Прикрашали керамікою в основному підлогу. Зазнавши змін з часом, керамічна плитка стала по праву якісним та затребуваним матеріалом для обробки приміщень, особливої ванної кімнати.

Головними перевагами кахлю при ремонті душових кімнат є водонепроникність та наявність якісної глазурі. Кахель завдяки своїм властивостям витримує як низькі, і високі температури. Такий матеріал гарантує екологічність та чистоту просторів, де відбувається постійний контакт із водою, наприклад, у лазнях, ванних, басейнах. Важливо, що керамічна плитка перешкоджає активному поширенню бактерій та цвілі у приміщеннях з високим рівнем вогкості.

Кахель стійкий до дії хімічних речовин, тому не варто переживати при збиранні з використанням активних речовин. Матеріал при багаторазовому чищенні не втрачає первісного вигляду. Однак деякі види плитки не використовуються для зовнішніх оздоблювальних робіт.

Активність використання кахлю визначається наявністю різноманітного дизайну, реалізованого на матеріалі. На сьогоднішній день випускаються цілі колекції плитки, призначеної для обробки ванних кімнат. Існують вироби з такими типами поверхні:

  1. Шорстка (або матова) - не блищить на світлі; менш слизька, ніж глянсова.
  2. Напівматова – блищить на світлі, але не забезпечує дзеркального ефекту.
  3. Полірована (глянцева) - відбиває відблиски; за рахунок ефекту візуально робить приміщення більше.
  4. Рельєфна – має об'ємний візерунок; трапляється рідко.

При виборі керамічної плитки зверніть увагу на такі показники, як пористість, водопоглинання та стійкість плитки.

Якщо ви вирішили робити теплу підлогу в душовій, то придбайте плитку з меншим коефіцієнтом пористості, який визначається в Росії від літери А (мінімальний показник) і далі по порядку від меншого до більшого.

Показник водопоглинання складається з 4 групи:

  1. Плитка з показником менше 3% використовується навіть для басейнів.
  2. Група 2А знаходиться в межах від 3 до 6%.
  3. Група 2В знаходиться в межах від 6 до 10%.
  4. Група 3 не підходить для обробки зовні, показник становить більше 10%.

Стійкість кахлю залежить від рівня дії хімією. Плитки АА - стійкі, А - стійка, В - середнє значення, С - стійкість втрачається при експлуатації, D - нестійка.

Таким чином, керамічна плитка чудово підходить для обробки ванної кімнати. За допомогою такого матеріалу можна втілити будь-які дизайнерські рішення. Зверніть увагу при покупці плитки на її якості та властивості, щоб придбаний товар прослужив вам довгий час.

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить