Сучасні монітори суттєво відрізняються від техніки, яка була доступна користувачам ще 5–10 років тому.
Технічний прогрес створює нові можливості, й тепер на екран можна вивести зображення в чотири рази якісніше, ніж Full HD. Візуальна відмінність очевидна з першого погляду на дисплей. Користувачеві транслюється більша кількість інформації на великому моніторі з яскравою палітрою відтінків.
Деякі користувачі мають сумніви, що така техніка стане ефективним доповненням до ПК. Існує думка, що сучасні телевізори можуть скласти реальну конкуренцію й замінити монітор із підтримкою 4К у побутовому використанні. На практиці ця ідея не дає очікуваних результатів, тому що дисплей має кілька суттєвих переваг. Їх детально розглянемо в статті.
Якщо ви — активний геймер і віддаєте перевагу якісній та реалістичній картинці, такий пристрій стане оптимальним доповненням робочого столу. Наприклад, у шутерах від першої особи поцілити у ворога буде значно простіше, позаяк персонажі та навколишні текстури краще промальовані та доступні для перегляду.
На дисплеях такого типу набагато комфортніше працювати з візуальним контентом. Ретушери, монтажери, дизайнери — люди креативних професій отримують задоволення від виконання завдань на моніторі такого типу. Кожна лінія, деталь і градієнт добре помітні навіть без напруження очей.
Кіномани залишаться задоволеними якістю картинки. Висока чіткість і контрастність, максимальна деталізація зображення, особливо в динамічних сценах, дають змогу зануритися в атмосферу кінофільму.
Перші 4К-дисплеї з’явилися у 2013 році й дорого коштували. Зараз індустрія змінюється, подібні пристрої стали доступнішими. Тому придбати дисплей із такою роздільною здатністю можна й варто — і на те є кілька причин.
Недоліками моніторів 4К є досить високий цінник і потреба в наявності потужної відеокарти для коректної роботи. Якщо відеопроцесор «не тягтиме» таку роздільну здатність, то не вдасться отримати зображення відповідної якості.