Чи варто купувати монітори 4К

27.07.23 - 10:29

first_imageСучасні монітори суттєво відрізняються від техніки, яка була доступна користувачам ще 5–10 років тому.

Технічний прогрес створює нові можливості, й тепер на екран можна вивести зображення в чотири рази якісніше, ніж Full HD. Візуальна відмінність очевидна з першого погляду на дисплей. Користувачеві транслюється більша кількість інформації на великому моніторі з яскравою палітрою відтінків.

Деякі користувачі мають сумніви, що така техніка стане ефективним доповненням до ПК. Існує думка, що сучасні телевізори можуть скласти реальну конкуренцію й замінити монітор із підтримкою 4К у побутовому використанні. На практиці ця ідея не дає очікуваних результатів, тому що дисплей має кілька суттєвих переваг. Їх детально розглянемо в статті.

Кому знадобиться монітор 4К

Якщо ви — активний геймер і віддаєте перевагу якісній та реалістичній картинці, такий пристрій стане оптимальним доповненням робочого столу. Наприклад, у шутерах від першої особи поцілити у ворога буде значно простіше, позаяк персонажі та навколишні текстури краще промальовані та доступні для перегляду.

На дисплеях такого типу набагато комфортніше працювати з візуальним контентом. Ретушери, монтажери, дизайнери — люди креативних професій отримують задоволення від виконання завдань на моніторі такого типу. Кожна лінія, деталь і градієнт добре помітні навіть без напруження очей.

Кіномани залишаться задоволеними якістю картинки. Висока чіткість і контрастність, максимальна деталізація зображення, особливо в динамічних сценах, дають змогу зануритися в атмосферу кінофільму.

Які переваги має монітор такого типу

Перші 4К-дисплеї з’явилися у 2013 році й дорого коштували. Зараз індустрія змінюється, подібні пристрої стали доступнішими. Тому придбати дисплей із такою роздільною здатністю можна й варто — і на те є кілька причин.

  1. Великий екран. Для 4К потрібен дисплей із діагоналлю від 27 дюймів. Це додає вільної робочої поверхні для взаємодії з файлами та програмними комплексами. На дисплей такого розміру досить комфортно дивитися впродовж тривалого часу.
  2. Розширений динамічний діапазон. Користувач отримує неймовірні зображення з яскравою палітрою відтінків. Візуально це межує з 3D-ефектами, але без дискомфорту та напруження очей.
  3. Велика щільність пікселів дає змогу демонструвати якісне та насичене зображення з можливістю роздивитися всі найдрібніші деталі.
  4. Запас на майбутнє. Оскільки дисплеї з такою роздільною здатністю лише входять у тренд, то найближчі кілька років можна очікувати бум контенту під ці параметри зображення.

Недоліками моніторів 4К є досить високий цінник і потреба в наявності потужної відеокарти для коректної роботи. Якщо відеопроцесор «не тягтиме» таку роздільну здатність, то не вдасться отримати зображення відповідної якості.

 

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить