Навколо таких, як Степан Івахів, у суспільстві багато міфів та негативу. Але такі люди, як він, багато в чому визначають подальший розвиток нашої країни: створюють робочі місця, створюють правила національного бізнесу, формують його традиції. Перш ніж потрапити до списку Forbes Степан Петрович здолав чи малий шлях.
Народився Степан у звичайній сім'ї у селі Андріївка Львівської області 24 січня 1968 року. Мама Марія Іванівна виховувала хлопчика сама, вчила Степана любити Батьківщину та поважати людей, полюбляв вчитися, із задоволенням ходив до школи, улюблений предмет — математика. Через тягу до знань закінчив восьмирічну школу на відмінно. Після отримання середньої освіти допомагав мамі по господарству і підробляв на будівництві, в одному з інтерв’ю Івахів сказав: «Вперше я пішов працювати у будівельну бригаду ще у школі. Там можна було добре заробити на підсобних роботах, і це мені подобалося».
У 1986 році пішов служити на два роки у Збройні сили. Через декілька років вступив до Інституту управління водними ресурсами міста Рівне. У 1992 році отримав червоний диплом інженера-будівельника. Під час навчання Степан Петрович одружився зі Світланою Володимирівною 1973 року народження. На сьогодні в сім’ї Івахів троє дітей: дві дівчинки Тетяна — 28 років, Ганна — 10 років та син Антон — 19 років.
Як згадує Івахів Степан, став займатися підприємницькою діяльністю ще з юнацтва. «Це була чи не єдина можливість реалізувати себе, щоб не йти за шаблоном», — каже Івахів. Тому, коли у 1990-х з'явилася можливість, вони з другом Ігорем Єремеєвим скористалися нею. Одразу після інституту зареєстрували першу компанію, яка займалась шиттям курток та інших виробів одягу зі шкіри. Але цього бізнесменам було замало, бо сильна мотивація заробити якомога більше та реалізуватися не давала всидіти на місці, пригадує Степан Петрович. Згодом у Луцьку чоловіки відкрили ТОВ «Торговий дім-Континіум», це був вже не одяг, а енергоносії, оскільки це було в рази прибутковіше й мало великий попит.
Саме з цієї події можна вже говорити про створення Івахівим та Єремеєвим «Західної нафтової групи».
Відкриття WOG — значуща подія в житті бізнесмена, адже West Oil Group стала найбільшим імпортером палива в Україні. Вже після будівництва першої АЗС на Волині у 2000 році, стало зрозуміло, що компанія дуже швидко зростатиме та буде приносити не тільки прибуток, але й користь українцям. Впродовж наступних трьох років продовжувалось активне будівництво заправних станцій по всій території України. Також фахівці компанії розробили високоякісне паливо Mustang 95, Mustang 100 та газ LPG MUSTANG, який з 2014 року використовують у нових швидкісних поїздах.
Окрім розвитку компанії, WOG разом із клієнтами займається благодійністю, наприклад, проект «Дорога до серця» зібрав майже півтора мільйона гривень на закупівлю медичного обладнання для лікарень, а пожертвування з акції «Пробіг з вірою в серці» передадуть дітям із захворюванням серця. Також на АЗС розміщені пункти збору використаних батарейок, щоб зменшити викид хімічних речовин.
У 2016 році клієнти компанії побачили новину, що Івахів та його партнер не сплачували податки, через що Державна фіскальна служба збільшила акцизний збір на 400 млн грн. Бізнесмени подали позов до суду, внаслідок чого не лише виграли, але і спростували чутки про банкрутство West Oil Group. У суді було доведено, що Івахів і Лагур все ж платили податки вчасно і не мали конфліктних ситуацій з податковою.
Не зважаючи на суперечки з ДФС, компанія WOG весь цей час розвивалась, клієнти відзначають:
Для того, щоб постійно “тримати марку” потрібні великі інвестиції бізнесу, тому WOG знадобилися кредитні кошти, бо через смерть Ігоря Єремеєва, Степану Петровичу було складно не тільки морально, а й матеріально утримати такий масштабний проєкт. Завдяки реструктуризації боргу українськими банками Ощад й ПУМБ, WOG відновила своє фінансове положення та повертає кошти згідно з умовами договору. WOG росте та далі радує своїх клієнтів.
Поєднуючи ведення бізнесу Івахів Степан Петрович постійно допомагає рідному краю.
Дуже багато зробив бізнесмен для людей Волині та інших великих міст, з останніх подій — це заміна усіх старих вікон у школах Ковеля на якісні металопластикові, купівля сучасних рентген апаратів для Київської та Одеської лікарень, фінансування капітального ремонту хірургічного та відділення інтенсивної терапії у Ратному. Щорічно фонд підприємця дарує дошкільнятам, дітям-сиротам і школярам молодших класів Волині смачні новорічні подарунки.
Бізнесмен підтримує культурну спадщину України, до всеукраїнського дня бібліотек вийшов додатковий тираж в одну тисячу книг популярної української письменниці Марії Матіос.