Як правильно розрахувати термін і ціну Зеленої Карти: ключові нюанси оформлення страхового поліса, особливості тарифів та важливі поради для водіїв
Зелена картка — це міжнародне страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, яке є обов’язковим для виїзду за кордон на автомобілі. Поліс забезпечує фінансовий захист у разі ДТП на території країн, що входять до системи Green card.
Розрахунок строків та вартості поліса є важливим кроком перед поїздкою, тому розповідаємо, як правильно це зробити.
Строк дії договору залежить від тривалості вашої подорожі. Можливі періоди страхування:
Якщо ви часто перетинаєте кордон, доцільніше купити страховку Зелена Карта на 6 або 12 місяців, що може бути економічно вигідніше, ніж оформлення кількох короткострокових полісів.
Існує два типи Зеленої картки:
Для країн Європи (Польща, Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Румунія тощо).
Для Молдови, Азербайджану (дещо дешевший варіант, обмежений лише цими країнами).
Переконайтеся, що країна вашого перебування входить у зону дії страховки.
Ціна залежить від:
Для точного розрахунку вартості працюють онлайн-калькулятори на спеціальних страхових сервісах або офіційних сайтах страховиків.
Якщо період дії поліса закінчиться раніше, ніж ваша подорож, це може спричинити серйозні проблеми. Так, у багатьох країнах поліція регулярно перевіряє наявність чинної страховки, а її відсутність призведе до штрафів або навіть до заборони подальшого руху. Особливо суворі правила діють у країнах ЄС, де на водія без Зеленої картки може чекати (крім штрафу) конфіскація ТЗ до моменту оформлення поліса.
Ще одним серйозним наслідком є фінансова відповідальність у разі ДТП. Якщо під час керування транспортним засобом термін дії договору закінчився, а ви стали винуватцем аварії, усі витрати на відшкодування збитків постраждалим доведеться покривати з власної кишені.
Проблеми виникають і при виїзді з країни. Прикордонні служби часто перевіряють документи, зокрема страховий поліс, і якщо він недійсний, передбачені санкції.
Якщо термін дії вашої Зеленої картки закінчується під час перебування за кордоном, не треба повертатися в Україну для оформлення нового поліса. Продовжити дію страховки можна дистанційно.
Електронна Зелена картка є офіційним документом і визнається в країнах-членах міжнародної системи страхування. Зазначаємо, що страховку не можна купити на сьогодні.
Рекомендуємо оформлювати новий поліс ще до закінчення попереднього, щоб уникнути неприємних сюрпризів.