Пройти медогляд для школи буде простіше: нововведення МОЗ, які спрощують отримання довідки у 2024 році

08.07.24 - 19:12

first_imageНавчальні заклади повинні бути безпечним середовищем для дітей. З метою контролю за станом їхнього здоров'я, уже багато років в Україні є загальнообов'язкова довідка 086/о. Її щорічно повинні робити учні шкіл та вихованці дитячих садочків. Раніше це був дуже довгий та виснажливий процес. Батьки разом із дітьми змушені були проводити літні канікули та відпустки в довгих чергах до різних спеціалістів замість того, щоб насолоджуватися відпочинком. Крім того, дітей віком від 14 років направляли на проходження флюорографії без особливих медичних показань, що приносить шкоду організму через зайве опромінення.

Тому багато батьків змушені були купити медичну довідку, скориставшись онлайн послугами різних сайтів. Це суттєво економить час, який сім'ї прагнуть використати на відпочинок, а не відвідування поліклініки.

 

Зміни в оформленні довідок для навчальних закладів 

У 2024 році Міністерство охорони здоров'я змінило процес оформлення довідки 086/о. Відтепер отримати цей медичний документ можна значно простіше. Відповідне рішення Міністерства передбачає наступні зміни:

  1. Довідку можна виготовити упродовж року, а не лише влітку перед початком навчального року.
  2. Для оформлення цього документу необхідно звернутися до сімейного лікаря. Він проводить діагностику загального стану здоров'я дитини і направляє до вузькопрофільних спеціалістів лише у випадку необхідності.
  3. Дітям потрібно пройти огляд стоматолога.
  4. В кожної дитини обов'язково має бути карта профілактичних щеплень. Без неї дитина не має змоги навчатися разом з ровесниками. 

Усі ці зміни в законодавчих вимогах передбачають вдосконалення процедури оформлення медичного документа для школи або садочка.

 

Медична довідка та фізичне виховання 

Оскільки в навчальних закладах проходять заняття з фізичної культури, заради безпеки дітей важливо об'єктивно оцінити їхній стан здоров'я. Оформлення медичної довідки форми 086/о необхідно для визначення групи для уроків з фізичного виховання. Лікар оцінює стан здоров'я дитини і визначає, чи є протипоказання до занять спортом. Залежно від висновку спеціаліста, дитина може отримати загальну, підготовчу, спеціальну групу або звільнення від занять фізичного виховання. 

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить