Глибина ринку та її вплив на торгові стратегії

29.02.24 - 11:25

first_imageДізнайтеся про глибину ринку, її важливість для торгових стратегій та як вона впливає на прийняття інвестиційних рішень. Поглибіть свої знання в трейдингу.

Для трейдера-початківця дуже важливим є вміння аналізувати ринок, що дозволяє робити вірні прогнози майбутнього руху цін та приймати правильні рішення. Аналіз проводиться за допомогою спеціальних інструментів: графіків, таблиць, індикаторів. 

Глибина ринку вважається однією з ключових концепцій, в якій повинен розбиратись трейдер для успішної торгівлі на фінансових ринках. У статті детально розглянемо, що таке глибина ринку, навіщо потрібен стакан у трейдингу, як формується ціна активу, а також торгові стратегії, в яких враховується глибина ринку.

 

Вступ: що таке глибина ринку

Глибина ринку 一 це графічне відображення заявок на купівлю та продаж активів, які наразі беруть участь у торгівлі. Вважається одним з головних показників ліквідності активу. 

Глибина ринку представлена у вигляді таблиці, де можна побачити співвідношення ордерів на купівлю і продаж конкретного фінансового інструменту: акції, криптовалюти, валюти та ін. Спираючись на табличні дані, трейдер може визначити:

  • кількість лотів;
  • спред (різниця між цінами Bid та Ask);
  • динаміку попиту і пропозиції.

Перелік актуальних ордерів на купівлю або продаж активів можна знайти в біржовому стакані. Тут відображаються всі лімітні заявки, тобто пропозиції продати або купити актив, коли ціна досягає встановленого рівня. 

Ринкові ордери, які виконуються одразу, до стакана не потрапляють. Своєю чергою глибина ринку 一 це ніщо інше, як упорядковане графічне відображення біржового стакана з більш точним співвідношенням Short і Long позицій.

 

Як вимірюється глибина ринку?

Трейдеру потрібно зрозуміти, якою є глибина фінансового ринку, щоб правильно виставити свою заявку. Для цього він проводить аналіз, орієнтуючись на такі показники:

  • кількість ордерів на купівлю та продаж;
  • різниця між кількістю заявок Bid та Ask;
  • розмір лота (об'єм) виставлених заявок.

Джерело: https://trading.biz

Щоб дослідити ціновий стакан у трейдингу, потрібно виміряти глибину ринку. Для цього використовуються спеціальні індикатори, які можна знайти в торгових терміналах. 

Вони показують:

  • кількість заявок на купівлю і продаж; 
  • кількість активів, які доступні на конкретному ціновому рівні; 
  • загальний обсяг заявок. 

Користуючись інструментом для вимірювання глибини, можна отримати більш точні дані для торгівлі валютними парами, акціями, криптовалютами та іншими активами.

 

Фактори, що впливають на глибину ринку

До основних факторів, на які орієнтуються трейдери при аналізі глибини ринку, належать:

  • загальна кількість заявок на купівлю та продаж у конкретний проміжок часу;
  • різниця між кількістю ордерів на купівлю та продаж активів;
  • обсяг актуальних заявок;
  • поведінка учасників ринку.

Всі ці фактори впливають на глибину ринку. Наприклад, чим більша кількість ордерів ask і bid, тим глибшим буде ринок, що вказує на попит обраного активу. Також потрібно враховувати різницю між ордерами на купівлю та продаж 一 чим вона більша, тим ширший буде спред. Якщо фіксується збільшення одного типа ордерів порівняно з іншим, це може вказувати на зміщення ціни в сторону більшої кількості.

Розмір лотів (обсяг заявок) дозволяє вийти на великих гравців ринку, які найбільше впливають на ціноутворення 一 завдяки збільшенню обсягів ціну можна розвернути в потрібний бік. Саме тому експерти рекомендують знайти в біржовому стакані великі лоти, щоб спрогнозувати майбутній тренд.

 

Глибина ринку та її вплив на ціноутворення

Перш ніж розібрати залежність глибини та ціноутворення, нагадаємо, що ринкова ціна на активи формується згідно з законом попиту і пропозиції. Коли підвищується попит на акції, валюти, криптовалюти та інші фінансові інструменти, з'являється більше ордерів на купівлю активу, що призводить до зростання ціни. 

Якщо збільшується пропозиція при незмінному попиті 一 ціна зменшується. Тобто якщо на ринку переважає попит 一 активи дорожчають, якщо пропозиція 一 дешевшають.

Джерело: https://trading.biz

Також існує зворотна залежність 一 продавці намагаються продати активи дорожче, а покупці шукають найдешевший варіант. Якщо продавці підвищують ціну 一 попит на актив падає, якщо збільшують пропозицію, а попит залишається незмінним 一 його вартість зменшується.

Під глибиною ринку також потрібно розуміти здатність до поглинання великих обсягів торгових операцій без суттєвих цінових перепадів. Чим глибше ринок, тим менше угоди впливають на формування ціни. На вартість активів можуть вплинути великі розміри лотів, які займають значну частину біржового стакана. Наприклад, якщо в угоду включені 10% від представлених активів, їхня купівля або продаж матимуть сильний вплив на ціноутворення.

 

Вплив глибини ринку на торгові стратегії

Показник глибини ринку використовується для аналізу та прогнозування на фінансових ринках. Частіше за все до нього звертаються фондові трейдери та інвестори, особливо якщо треба проаналізувати цінні папери з невеликим обсягом випуску. Деякі інвестори та навіть самі компанії, що випускають акції, проводять аналіз цього показника, щоб своїми угодами не спровокувати зростання або падіння ціни активу не на свою користь.

Якщо компанія-емітент прагне розмістити свої цінні папери з максимально високою вартістю, вона теж звертається до розрахунку глибини ринку. Бо якщо на ринку одночасно з'явилася велика кількість акцій компанії, завдяки підвищеній пропозиції ціна падає. Тому цей показник також враховують при плануванні нових емісій.

Вплив глибини ринку на ціноутворення також використовують трейдери, які займаються біржовими спекуляціями. Одна з найбільш розповсюджених стратегій спекулянтів:

  • Трейдери спеціально розхитують ціну через торгівлю великими обсягами активів.
  • Через їхні дії ціна активу підіймається або опускається.
  • Спекулянти закривають угоди та фіксують прибуток.

На багатьох біржах такі стратегії заборонені, проте вони й сьогодні застосовуються на криптовалютних біржах.

 

Приклади використання глибини ринку в торгових стратегіях

Трейдери аналізують дані біржового стакана для розуміння глибини ринку, настроїв учасників, принципів ціноутворення. Показник глибини ринку використовується в різних торгових стратегіях:

  • Скальпінг. Характеризується швидкою купівлею або продажем активів у коротких таймфреймах 一 угода займає від кількох секунд до кількох хвилин. Трейдери покладаються на глибину ринку, щоб встановити рівні підтримки та спротиву, а також своєчасно виставити ордер.
  • Імпульсна торгівля. Стратегія передбачає купівлю цінних паперів, які зростають у ціні, в очікуванні ще більшого зростання. Трейдери аналізують біржовий стакан, щоб знайти сильний спред та великий обсяг торгів, які вказують на ліквідність.
  • Позиційна торгівля. Включає володіння активами протягом тривалого часу в очікуванні їхнього здорожчання. Угода може тривати протягом кількох тижнів або місяців. Трейдери шукають у біржовому стакані оптимальні рівні підтримки і спротиву, а також зміни в розмірі спреду та обсягу заявок.

Джерело: https://trading.biz

Розуміння глибини ринку є важливою частиною біржової торгівлі. Інформація про рух цін та настрої інвесторів дає змогу підібрати оптимальну стратегію та вчасно виставити ордер, щоб отримати прибуток.

 

Переваги та недоліки використання глибини ринку в торгових стратегіях

Головні переваги при використанні біржового стакана:

  • Доступ до точної ринкової інформації. Через аналіз глибини ринку трейдер визначає рівень попиту та пропозиції для конкретного активу, щоб його придбати або продати за найкращою ціною. Це дозволяє приймати рішення на основі ринкових умов у реальному часі.
  • Допомагає уникнути проковзування ціни. Через недостатню глибину ринку з низькою ліквідністю трейдер не може виконати заявку за найкращою ціною. Завдяки інформації, що розміщується в біржовому стакані, він може визначити ліквідність, а також актуальні ціни на певний момент часу, що потрібно для виконання ордерів за бажаною вартістю.
  • Застосовується для визначення ринкових тенденцій. Глибина фінансового ринку додатково використовується для визначення трендів. Кількість ордерів на купівлю та продаж допоможуть визначити, подорожчає актив чи його ціна впаде. Для більш точного прогнозу слід користуватись інструментами технічного аналізу.
  • Допомагає керувати ризиками. Графічне відображення заявок дозволяє визначити кількість продавців і покупців, об'єми торгів, актуальні ціни на купівлю та продаж. Залежно від ситуації на ринку трейдер може керувати ризиками 一 продавати, коли збільшується кількість продавців, що веде до зниження ціни, купувати при підвищенні попиту, що веде до подорожчання.

Серед недоліків можна відмітити складність опанування для новачків, обмеженість застосування (підходить для короткострокових стратегій), маніпулювання ринком, неточні сигнали.

 

Чи є глибина ринку ключовим фактором для успішної торгової стратегії?

Біржовий стакан 一 цінний помічник трейдера для проведення результативних короткострокових стратегій. Інформація зі стакана цін допомагає оцінити ситуацію на ринку та вибрати вдалий момент для початку торгівлі. Однак показник глибини не дає повної картини того, що відбувається на фінансовому ринку та потребує додаткової аналітичної роботи. Для розробки успішної торгової стратегії трейдери доповнюють стакан цін іншими інструментами та індикаторами, звертаються до торгових ботів і маркет-мейкерів.

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить