Виготовлення пластикових контейнерів від А до Я

16.03.23 - 23:10

first_imageПластмаси широко використовуються практично у всіх сферах ринку. Мова йде як про харчову промисловість, так і про фармацевтичну, хімічну, садівничу та багато інших. Пластмаси дають необмежені можливості їх використання, а також дешеві у виробництві, міцні та безпечні. Але як на практиці виглядає виробництво пластикових контейнерів? Пропонуємо прочитати!

Виготовлення пластикових контейнерів — крок за кроком

Під час виробництва пластикової упаковки використовується ряд технологій, щоб забезпечити якість кінцевого продукту. Більше того, у виробничому процесі можуть використовуватися перероблені матеріали. Правильна обробка пластику, однак, вимагає великої технологічної підготовки та досвіду.

Виробництво пластикових контейнерів досить складний процес. На самому початку запускається спеціальна машина, яка заповнюється підготовленим гранулятом (може бути з переробки). Потім його піддають дуже високій температурі, яка змінює його агрегатний стан і дозволяє створювати рецептури практично будь-якої форми. Останнім кроком є введення рідкого матеріалу в т. зв форму, де йому надається відповідна структура. Популярним методом моделювання пластмаси є також т. зв термоформування.

Виробництво дешеве, але вимогливіше

Виробництво пластикової упаковки базується на двох технологіях виготовлення. Мова йде про вже згадане лиття під тиском і термоформування. Перша трохи вимогливіша, але вона дозволяє досягти високих естетичних властивостей кінцевого виробу, а також надати йому належну міцність. Створену таким чином упаковку можна переробити. Весь процес зосереджений на нагріванні сировини до температури, при якій вона стає пластичною. Потім її впорскують під тиском у заздалегідь підготовлену металеву форму.

Термоформування використовується швидше при масовому виробництві повторюваних виробів. В першу чергу це пов’язано з економічністю — термоформування дешеве, швидке та ефективне. Цей процес також передбачає нагрівання матеріалу до потрібної температури, але потім він надходить не в машину для лиття під тиском, а в пристрій для термоформування, який використовує фольгу або листи (замість гранулятів).

У результаті виходить не тільки практичний, але й зносостійкий продукт. Пластмасу можна обробляти та переробляти різними способами. Така упаковка добре захищає від забруднення чи псування, а нові технології, які використовуються у виробничих цехах, дають ще більше можливостей. Деякі пластикові матеріали, такі як поліпропілен, можна легко переробити в гранули, які потім перетворюють на абсолютно нові вироби. Цікавим є також метод IML, який поєднує дизайн упаковки з етикеткою. Завдяки цьому все виглядає набагато естетичніше, а контейнери, виготовлені таким чином, також можна переробляти.

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить