Жінки цьогоріч відкрили більше половини зареєстрованих в Україні ФОПів: який бізнес користується попитом
В 2024 році українки зареєстрували майже 155 тисяч ФОПів, що складає 61% від усіх нових підприємців.
Жінки цьогоріч відкрили більше половини зареєстрованих в Україні ФОПів: який бізнес користується попитом
В 2024 році українки зареєстрували майже 155 тисяч ФОПів, що складає 61% від усіх нових підприємців.
Жінки в Україні цьогоріч створили майже 155 тисяч ФОПів. Найбільше справ жінки відкрили на Сумщині, Полтавщині, Хмельниччині, Одещині та Київщині. Про це свідчать дані Опендатабот, пише УНН.
"154 920 ФОПів створили жінки цьогоріч в Україні. Загалом це 61% від усіх нових ФОПів у 2024 році. Найбільше нових справ відкривають жінки на Сумщині (63.3% нових ФОПів — жінки), Полтавщині (63.2%), Хмельниччині (63.1%), Одещині (63.1%) та Київщині (62.6%)", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що переважна більшість підприємиць відкриває бізнес у сфері надання інших індивідуальних послуг — 89% нових справ. За цим КВЕДом лідирують перукарні та салони краси — 94%, та діяльність із забезпечення фізичного комфорту (переважно, йдеться про масажні салони, солярії, спа та лазні).
Інші популярні галузі підприємництва серед жінок включають виробництво одягу (85%), освіту (82.3%) та надання соціальної допомоги (81.5%).
Цьогоріч зросла не тільки частка жінок-підприємець, а й жінок-директорів новостворених компаній — 34%. У жовтні цей показник сягнув рекордних 38.8%. Найбільше жінок-директорів у Чернігівській (38.8%), Донецькій (37.4%) та Дніпропетровській (37.2%) областях.
Водночас найменше реєстрацій нових справ припадає на прифронтові та окуповані регіони. У Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях цей показник коливається від 50% до 57.8%.
Додамо
Влада на місцях намагається всіляко підтримувати і стимулювати розвиток підприємництва. Одним із таких прикладів є Броварська територіальна громада. Як розповів УНН Броварський міський голова Ігор Сапожко, в громаді був запроваджений проєкт UWE HUB. Він підтримує жінок-підприємців у рамках партнерства між виконавчим комітетом Броварської міської ради, Центром "Розвиток КСВ" і організацією GlobalGiving (США). Його мета– розвиток жіночого підприємництва, що включає навчальні програми та консультації для початку або розширення власної справи.
"Розвиток малого та середнього бізнесу є одним з наших пріоритетів. Це не тільки наповнення бюджету, але й демонстрація того, що Бровари є містом, де варто створювати та розвивати власний бізнес. Ми дійсно хочемо, щоб у Броварах розвивалося жіноче підприємництво. І наше місто стало центром України із популяризації та розвитку жіночого бізнесу", - поділився амбітними планами міський голова Броварів Ігор Сапожко.
Источник: УНН