Дії рф засудили, а Україні пообіцяли посилання військової та фінансової підтримки: про що йдеться у Берлінській декларації
Міністри закордонних справ 6 європейських країн та представник ЄС підписали Берлінську декларацію. Документ передбачає посилення військової та фінансової допомоги Україні, а також підтримку її євроатлантичної інтеграції.
Дії рф засудили, а Україні пообіцяли посилання військової та фінансової підтримки: про що йдеться у Берлінській декларації
Міністри закордонних справ 6 європейських країн та представник ЄС підписали Берлінську декларацію. Документ передбачає посилення військової та фінансової допомоги Україні, а також підтримку її євроатлантичної інтеграції.
Глави закордонних справ Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії та Сполученого Королівства, а також Висока представниця Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки сьогодні провели зустріч та ухвалили Берлінську декларацію за підсумками переговорів, передає УНН.
Деталі
У тексті йдеться про засудження дій рф, продовження підтримки України, посилення військової та фінансової допомоги.
Наводимо повний текст документа:
"Ми, міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії та Сполученого Королівства, а також Висока представниця Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки зустрілися сьогодні з міністром закордонних справ України у вирішальний момент в агресивній війні Росії проти України.
Цілі всеохоплюючого, справедливого та сталого миру для України та стійкої безпеки для Європи нероздільні. Україна має перемогти.
Ось чому після понад 1000 днів незаконної війни Росії проти України ми залишаємося непохитними в нашій солідарності. Ми продовжимо підтримувати Україну в її праві на самооборону від російської агресії.
Ми найрішучіше засуджуємо рішення Росії вдатися до ескалації своєї агресивної війни шляхом брутальних і цілеспрямованих атак проти українських міст та критичної цивільної інфраструктури, розгортання військ КНДР і використання балістичних ракет середньої дальності для нападу на Україну.
Ми продовжуватимемо підтримувати Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО.
Ми продовжуватимемо підтримувати Україну на її шляху до вступу в Європейський Союз.
Ми знову підтверджуємо нашу тверду підтримку всеохоплюючого, справедливого та сталого миру в Україні відповідно до міжнародного права, включаючи Статут ООН, з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України.
Ми посилимо військову, економічну та фінансову допомогу Україні, в тому числі шляхом мобілізації додаткового європейського фінансування.
Наголошуємо, що швидке і колективне надання 50-мільярдного кредиту країнами Групи Семи, в якому європейці відіграють важливу роль, допоможе Україні покрити нагальні потреби, в тому числі військові.
Ми залишаємося відданими підтримці відбудови та відновлення України в координації з міжнародними партнерами. У 2025 Міжнародна конференція з питань відновлення України пройде в Італії.
Ми й надалі будемо обмежувати нарощування військових спроможностей Росії. Ми будемо чинити додатковий тиск на джерела доходів Кремля, зокрема від енергетики.
Ми підтверджуємо нашу відданість Формулі миру, запропонованій Президентом України Володимиром Зеленським, як надійному шляху до справедливого та сталого миру.
Переговорів про мир в Україні не може бути без участі українців та без європейців на їхньому боці.
Ми віддані наданню Україні міцних безпекових гарантій, включно з надійним і довгостроковим наданням військової та фінансової підтримки.
Будучи переконаними в тому, що мир в Україні та безпека в Європі неподільні, ми разом із нашими європейськими та трансатлантичними партнерами сповнені рішучості до великих ідей та кроків щодо європейської безпеки.
Тому ми підтверджуємо Варшавську декларацію від 19 листопада 2024 року. Одним з елементів є покращення доступу європейської оборонної промисловості до державного та приватного фінансування з метою усунення прогалин у європейських спроможностях.
Розглядаємо це як можливість підтвердити відданість основам трансатлантичного альянсу зі Сполученими Штатами Америки завдяки зміцненню НАТО, забезпеченню справедливого розподілу тягаря всередині Альянсу, зокрема посиленню зусиль ЄС у сфері безпеки та оборони, а також заради побудови більш безпечної та об’єднаної Європи.
З цією метою ми підтверджуємо нашу непохитну відданість архітектурі європейської безпеки, заснованої на принципах Статуту ООН і ОБСЄ.
Ми також обговорили поточну ситуацію в Сирії. Після повалення режиму Асада критично важливо зберегти територіальну цілісність Сирії та поважати її незалежність, суверенітет, її державні інституції, а також відкинути всі форми екстремізму. Усі зацікавлені сторони повинні дотримуватись міжнародного права та захищати представників усіх меншин, одночасно беручи участь у всеохоплюючому діалозі з усіх ключових питань, який очолюють та здійснюють сирійці, для забезпечення впорядкованого, мирного та інклюзивного переходу в дусі резолюції Ради Безпеки ООН 2254 та відповідно до волі сирійського народу. На Сирію слід також дивитися з ширшої регіональної перспективи. Ми вітаємо нещодавнє припинення вогню в Лівані, а також наголошуємо на необхідності припинення вогню, домовленості про звільнення заручників і надання вагомої гуманітарної допомоги у Газі".
Источник: УНН