У МОН розповіли, як працювати дитсадкам в умовах карантину

25.04.20 - 12:00

first_imageУ МОН підготували лист з роз’ясненнями щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину

У МОН підготували лист з роз’ясненнями щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину

Головні тези

  • Відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти несе її керівник (згідно із законом «Про освіту»)
  • Керівники мали видати накази про встановлення режиму роботи педагогічних та непедагогічних працівників закладу, встановивши заходи з виконання працівниками освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає їх функціональним обов’язкам.

Що мають робити працівники закладу дошкільної освіти

Працівники закладу повинні:

  • виконувати свої професійні обов’язки  межах робочго часу, визначеного графіком;
  • організовувати та  проводити навчальний процес (за розпорядження керівника);
  •  складати чи корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти;
  • Розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми.

Співпраця з батьками

У листі МОН йдеться про те, що в умовах карантину варто налагодити тісну взаємодію з батьками та, зокрема, розробити рекомендації й проводити консультації щодо організації освітньої діяльності вдома, харчування, розпорядку дня дитини і т.ін.

Комунікувати з батьками можна з допомогою онлайн-конференцій, спілкування у соцмережах, месенджерах, з допомогою електронної пошти чи по телефону.

Заняття з дітьми

У МОН рекомендують розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми з допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або ж надсилати їх запис батькам дітей або розміщувати на веб-сайті закладу освіти.

Як має працювати заклад дошкільної освіти

Діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи. Він складається, як правило, на навчальний рік – з 1 вересня до 31 травня та оздоровчий період – з 1 червня до 31 серпня.

Якщо термін дії карантину в Україні буде змінено, фактична тривалість навчального року продовжуватися не буде.

У МОН також попросили утриматися від масових заходів, пов’язаних із закінченням навчального року.

Оплата праці

Роз’яснення щодо оплати праці працівників закладів освіти в умовах карантину містяться у спільному листі МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 17.03. 2020.

Основні пункти листа:

  • Згідно з пунктом 5.2.1 Галузевої Угоди періоди, впродовж яких у закладах освіти не здійснюється освітній процес (освітня діяльність) у зв'язку із санітарно епідеміологічними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників.
  • Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Також МОН разом із Профспілкою рекомендують:

  • вважати працівників, які фактично не виходять на роботу під час карантину, такими, що не виходять на роботу у зв’язку з простоєм; згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України простій – це призупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами;
  • зберігати за працівниками середній заробіток за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України.

 

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить