Пора у відставку! Як відреагували соцмережі на заяву Новосад про 36 тисяч гривень

21.01.20 - 12:27

Соцмережі вибухнули у прямому сенсі цього слова після заяви міністра освіти Ганни Новосад про те, що із зарплатнею 36 тисяч гривень неможливо утримувати дитину. Дехто переконаний, що лише за одну цю заяву міністра варто відправляти у відставку. У свою чергу, в Кабміні переконані: високі зарплати – єдиний шлях, щоб подолати корупцію.

Пані міністерко, дайте пораду

Анжеліка Рудницька - співачка, телеведуча, художник, науковець, волонтер:

Пані Ганно! Щиро співчуваю вам, бо бажання дати дитині усе найкраще - прекрасне саме по собі. А за 36 тисяч грн найкраще не купиш, найкраще взагалі за гроші не придбаєш. Але у мене до вас, як до міністерки освіти, питаннячко: як моїй мамі - педагогу із двома вищими освітами - прожити за 2 тисячі гривень пенсії? Буду вдячна за підказки, поради, лайфхаки.

Не варто боятися, пані Новосад!

Оксана Богданова – головний редактор «КП в Україні»:

Даремно міністр освіти боїться заводити дитину при зарплаті в 36 тисяч. По-перше, у нас є соцвиплати при народженні і декретні, в пологовому будинку дають пакет малюка. Можна взяти муніципальну няню. Знову ж, у нас прекрасна державна освіта, яке не вимагає додаткових витрат на репетиторів.

А якщо серйозно - то тільки за ту цитату міністра потрібно відпавляти у відставку.

Совість треба мати!

Валерій Гончарук – політолог:

Плаче освітянка міністерка Новосад, що не може утримувати дитину на 36 тис. грн. А вона взагалі знає, яка зарплата вчителя? Середня - 8.000. Яка мінімальна зарплата в Україні? А це 4173 грн. минулого року та 4723 - цього. Вона знає, що є дітки, які утримуються в сім'ях без тата/мами? А є і без тата та мами - бабусею та дідусем на одну пенсію. А скільки коштів йде на дитину в сиротинці, 36 тис. Грн.? Людина може бути цинічною, навіть аморальною, але навіщо ж цим хизуватися навселюдно, навіть якщо ти міністерка?

Ну що ви як маленькі?

Сергій Биков – політичний консультант, голова аналітичного центру "ІНПОЛІТ"

Ви як маленькі з цією Новосад ... І пішли схлипи, що у більшоъ частини людей і 36 тис доходу немає. Америку ви цим не відкриваєте. Середня ЗП по країні дев'ять тис грн. Це і півтори тисячі прибиральниці в бібліотеці, і два млн грн Смілянського з Укрпошти. Забуваєте головне, що Новосад кладе на людей зеленобетонний болт. Вона в політику пішла заробляти, а не служити. Тільки державна або політична служба - це про "служіння", а не про "заробіткахи».

На держслужбі ти служиш державі і виконуєш доручення свого керівництва. Так, отримуєш менше, ніж у приватному секторі. Замість грошей тф отримуєш непрямі плюшки: квартиру від держави, громадський статус, безкоштовно лікуєшся (отримуєш госстраховку) і тд. Міністр - посада політична. На політичній службі і можливості ширше і плюшки солодше. Ти служиш партії. Виконуєш програму партії в напрямку, який тобі довірили. А якщо хочеш заробляти гроші - йди в приватний сектор. Відкрий мийку на кільцевій або ларьок з пивом. Ефект буде більше. І працювати будеш чесніше.

Зарплати підвищувати треба, але за однієї умови

Валерій Клочок – експерт  політичних та економічних питань

Що не день, то новий перл від члена уряду Гончарука! Порадьте їм хоч хто небудь не говорити зайвого, хоча б просто промовчати! Сьогодні почув про те, що міністру освіти України пані Новосад недостатньо буде 36 тисяч гривень для утримання дитини, якщо раптом вона захоче її мати. Подумав: «Та ладно, дурня якась». Перечитав новини. Ні. Правда.

Ще раз. Я ЗА! високі ЗП міністрів та замів. Так вони мають отримувати по 3-5 тисяч доларів на місяць. Але виключно за умови перевиконання бюджету, тотальної боротьби з корупцією, контрабандою і так далі. І найголовніше – якщо пенсіонер ХОЧА Б отримуватиме грошей, достатньо для самостійної оплати компослуг, купівлі ліків і їжі. Я вже навіть за одяг мовчу. !!! Середня ЗП по року у Новосад складає 63 446 грн. (за офіційними даними КМУ).

 

Комментарии

ОтправитьLoading...