Експерт ринку нерухомості Ігор Черненко вважає, що скасування сплати забудовниками пайового внеску на розвиток інфраструктури Києва при будівництві як житлових, так і нежитлових об’єктів, яку ініціює депутат Київради Ольга Балицька, посприяє скороченню корупційних явищ у сфері будівництва.
«Згідно з чинним законодавством, розмір внеску при будівництві житлових будинків встановлено на рівні 4% від загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта, а при будівництві нежитлових будівель та споруд - 10%. Однак, сам механізм сплати, так само як і використання цих коштів містом, викликає чимало запитань. У нас немає чіткої і прозорої схеми. Нам потрібно позбавлятися від цієї корупційної складової », - повідомив Ігор Черненко.
Експерт додав, що в сьогоднішніх умовах ринку, коли забудовники працюють на межі виживання, зняття цього навантаження хоч і не суттєво, але все ж полегшить їх роботу.
«Це ж не такі вже й малі гроші, забудовникам точно є куди їх перенаправити, особливо на тлі постійних курсових коливань, відсутність проектного фінансування тощо», - заявив він.
Черненко також висловив думку, що на перехідний період до повного скасування таких вкладів варто було б, як мінімум, впровадити прозору схему зі сплати внеску, щоб громадськість могла бачити, куди ці кошти спрямовуються.
«Всі ми прекрасно розуміємо, що швидко це питання не вирішиться, так як місту спершу необхідно знайти інші джерела, які зможуть покрити надходження, в разі повного анулювання сплати пайового внеску забудовниками», - коментує експерт.
Також Черненко нагадав, що в парламенті вже зареєстрований законопроект законопроект №3610 від 10 грудня 2015 року «Про регулювання містобудівної діяльності», яким запропоновано скасувати пайову участь у розвитку інфраструктури всіх населених пунктів.
«Професійне співтовариство сподівається, що цей документ буде підтриманий депутатами і підписаний главою Верховної ради. Однак, не варто забувати, що в нашій країні може пройти дуже багато часу від моменту реєстрації документа, до його прийняття і вступу в силу. Тому ініціатива депутата Київради абсолютно не йде в розріз з цим документом і повинна бути підтримана», - додав експерт.
«Я ще раз повторюся, що керівництво країни має чітко усвідомлювати, що будівельній галузі під силу вивести економіку країни на новий, більш якісний рівень», - доповнив експерт.