Як прати банні рушники, щоб вони довго служили?

27.05.17 - 20:31

як прасувати банні рушники

Мабуть, усі господині стикалися з проблемою втрати м’якості, ще донедавна приємних на дотик банних рушників. Купуючи махровий виріб, ми сподіваємося, що він ніжно огортатиме наше тіло після водних процедур. Але на практиці, після першого ж прання, отримуємо жорсткий та неприємний на дотик рушник.

Як же вирішити дану проблему? Тут стануть у пригоді декілька важливих порад, які допоможуть зберегти банні рушники та їх неймовірну м’якість.

Секрети прання банних рушників

Зважаючи на розмір махрового рушника, прасувати його краще у пральній машині. При цьому обов’язково слід дотримуватися правил стосовно температурного режиму прання та кількості оборотів віджиму.

Перш за все, не варто комбінувати у барабані махрові вироби з будь-якими іншими, бо наявна фурнітура може пошкодити ніжну тканину. Завжди періть рушники окремо, на делікатному режимі. При цьому, скористайтесь подвійним ополіскуванням, щоб добре вимити миючий засіб із волокон.

Перед сушінням обов’язково добре струсіть виріб, щоб всі петлі мали змогу розпрямитися. Це допоможе уникнути жорсткості. Сушити рушники краще на свіжому повітрі, в іншому випадку – на балконі.

сушити рушники краще на відкритому повітрі

Також до причин втрати м’якості махровими виробами відносяться занадто жорстка водопровідна вода та неякісний миючий засіб. Останній краще обирати у рідкому вигляді. Ідеально, якщо це взагалі буде спеціальний гель для прання махрових виробів. Що ж до пом’якшення води, тут допоможе бабусин метод – чайна ложка оцту. Ще один давній секрет – джерельна вода. Вважається, що вона не позбавляє банні рушники м’якості, навіть без застосування очисного засобу.

рідкий миючий засіб для рушників

Ще декілька хитрощів по догляду за рушниками

До основних порад слід додати ще декілька хитрощів, винайдених допитливими господинями. По-перше, не варто класти вологий банний рушник до ємності із брудною білизною, бо з’явиться запах цвілі. При цьому, прасувати махрові вироби рекомендується не рідше, ніж один раз на тиждень.

У випадку появи бруду на рушнику, необхідно відразу ж його запрати, бо пляма в’їсться у тканину і позбавитися її буде складніше. Але не використовуйте агресивні засоби та відбілювачі. Віддайте перевагу рідкому милу чи гелю чи зверніться до народних методів. При цьому, обов’язково використовуйте пом’якшувальні засоби, які додадуть банним рушникам пухнастість та ніжність.

Поради, які викладені у даному матеріалі будуть працювати лише у разі купівлі якісного банного рушника. Дешеві моделі навряд прослужать довго, навіть, якщо ви будете докладати зусиль. Як же розпізнати неякісні вироби?

Вони мають низьку густину, отже після прання будуть з’являтися потертості, аж до дірок. Гарний махровий рушник має багато важити, тоді він зможе добре вбирати вологу. Мала вага – перша ознака неякісного виробу.

Тож уважно обирайте моделі у інтернет-магазині (ми пропонуємо тут https://zasteli.com.ua/ua/catalog/polotentse/) та читайте опис обраної позиції. Обов’язково цікавтеся складом матеріалу. Там має бути зазначена 100% бавовна. У іншому випадку, якість виробу під питанням, як і його подальша дієздатність.

Не заощаджуйте на речах, які безпосередньо контактують із вашим тілом та шкірою. Починайте дбати про своє здоров’я із придбання якісних текстильних виробів. Результати не змусять себе чекати.